OpenLedger – najszybsza giełda na rynku

OpenLedger jest pionierem jeśli chodzi o zdecentralizowane platformy dla całego sektora FinTech. Umożliwia użytkownikom zamianę bitcoinów na cyfrową wersję walut fiat oraz handel nimi w rozproszonym systemie. Monety takie można wypłacić poprzez sieć Nanocard, Paypal, Ripple czy poprzez przelewy bankowe.

 

OpenLedger jest pionierem jeśli chodzi o zdecentralizowane platformy dla całego sektora FinTech. Umożliwia użytkownikom zamianę bitcoinów na cyfrową wersję walut fiat oraz handel nimi w rozproszonym systemie. Monety takie można wypłacić poprzez sieć Nanocard, Paypal, Ripple czy poprzez przelewy bankowe.

 

System OpenLedger pozwala na bezpieczny obrót aktywami z wykorzystaniem takich narzędzi jak multisignature, eksplorer bloków oraz pełnym dostępem do organizacji Bitshares. Dzięki wykorzystaniu tego protokołu możliwym będzie obsłużenie ponad 100 000 transakcji na sekundę.  Bardzo ułatwi to handel z wykorzystaniem walut kryptograficznych przy znacznie większym wolumenie, równie szybko jak na Wall Street. Dzięki różnym opcjom spieniężenia bitcoina poprzez rozwiązania dostarczone przez giełdę CCEDK która wprowadziła ten OpenLedger, projekt ten ma szansę być solidnym mostem pomiędzy siecią Bitcoin, a światem finansów.

Wysokiej klasy zabezpieczenia, pełny dostęp do kluczy prywatnych oraz otwarty, transparentny rejestr bardzo ułatwi korzystanie z kryptowalut.
OpenLedger omija konieczność czekania na potwierdzenie oraz nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wolumin w tradycyjnej technologii blockchain. Możemy handlować bezpośrednio z każdym na świecie w kilka sekund i teoretycznie każda istniejąca obecnie giełda Bitcoin może korzystać z tej sieci traktując środki swoich klientów jako część globalnego wolumenu wszystkich giełd działających na rozproszonym rejestrze.

Larimer , OpenLedger:


“Zaczęliśmy rejestrować transakcje co 3 sekundy i sprawdzaliśmy w jakim czasie zostanie to zaksięgowane po drugiej stronie globu. System umożliwia rejestr w około sekundę, lecz jest to ograniczone ze względu na prędkość światła czyli na cały internet. Jest to jednak wielkim udogodnieniem dla traderów którzy nie raz zmuszeni byli czekać ponad godzinę na zaksięgowanie.”

Giełda pozwoli na natychmiastowy handel kryptowalutami oraz dużo większą funkcjonalność niż obecne rozwiązania. W udostępnionym portfelu online mam między innymi pełny dostęp do eksplorera bloków i możliwość sprawdzenie ID transakcji co zapewnia dużą transparentność.
Platforma umożliwia również korzystanie z protokołu umożliwiającego operowanie smart contractami czyli umowami zapisanymi w blockchain. Dzięki temu informacje przypisane do  każdej monety mogą zostać zapisane i swobodnie przesyłane w rozproszonej sieci. Możemy wpisać tam dokumenty, akty własności oraz każde inne aktywa i natychmiastowo nimi handlować.
Rozwiązania takie coraz częściej pojawiają się w ekosystemie ponieważ jest na nie widoczne zapotrzebowanie. Świat finansów dostrzega korzyści jakie niesie za sobą ta technologia i podejmowane są pierwsze kroki do adaptacji.

.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts