Microsoft współpracuje z Ethereum

Microsoft będzie jednym ze sponsorów konferencji DECVON1 organizowanej przez zespół ETH.

DΞVCON1 odbędzie się w dniach od 9 do 13 listopada w Londyńskim Gibson Hall. Pięć dni prezentacji, wykładów oraz wydarzeń skupiających się wokół badań nad protokołem, zdecentralizowanymi aplikacjami oraz całą branżą.
Marley Gray który pełni funkcję Dyrektora do spraw strategii technologicznych w firmie Microsoft:

“Microsoft ma zaszczyt sponsorować konferencję developerską Ethereum DevCon1. Uważamy, że blockchain Ethereum jest niesamowicie rozwojową technologią i będziemy szukać sposobów na współpracę ze społecznością ETH. Widzimy przyszłość, gdzie Microsoft Azure oraz Ethereum umożliwią tworzenie nowych innowacyjnych platform opartych o blockchain. Mamy nadzieje, że będzie to punkt zwrotny w dostarczeniu technologii blockchain klientom instytucjonalnym.”

[clear] devcon
Vitalik Buterin
inicjator projektu Ethereum:

“Zespół DΞVCON1 jest niezwykle podekscytowany współpracą z Microsoft i prawdopodobnie takie spotkania będą miały miesce w Londynie cyklicznie.”

 

Ethereum jest protokołem opartym o  zdecentralizowany blockchain na którym działają tak zwane smart contracts, czyli aplikacje wykonujące dokładnie zaprogramowane funkcje bez możliwości jakiejkolwiek przerwy, cenzury, oszustw czy ingerencji osób trzecich. Ethereum może pochwalić się również najwyższą w historii kwotą z branży kryptowalut zebraną w presale wynoszącą ponad $19mln.
[clear] Taka współpraca z jedną z największych firm informatycznych na świecie może wiele mówić o tym projekcie. Jeśli połączymy ten protokół z dynamicznie rozwijającym się Internet of Things możliwa jest zmiana naszego życia codziennego. Powstaną rozwiązania wcześniej niemożliwi ze względu na brak odpowiedniej technologii. Należy bacznie obserwować ten projekt ponieważ na pewno nie będzie to jedyna tak duża kooperacja.


źródło https://blog.ethereum.org/

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts