Bitcoin znowu się budzi

Szereg wydarzeń, długi okres spadków, pojawianie się Bitcoina coraz częściej na ustach państw oraz instytucji finansowych oraz niezawodne Chiny spowodowało, że cena osiągnęła najwyższy poziom w 2015 roku.

Szereg wydarzeń, długi okres spadków, pojawianie się Bitcoina coraz częściej na ustach państw oraz instytucji finansowych oraz niezawodne Chiny spowodowało, że cena osiągnęła najwyższy poziom w 2015 roku.

[clear] Oczywiście handel po $340 za monetę jest wciąż ułamkiem ceny z czasów świetności, ale jeśli porównamy dzisiejszy kurs z kursem kilka miesięcy wstecz zdamy sobie sprawę, że Bitcoin prawie zdublował swoją wartość.

[clear]

2015
[clear]

LIPIEC
Pierwszym znaczącym wzrostem ceny Bitcoin w 2015 roku był okres Lipca. W tym czasie miał miejsce mały kryzys finansowy gdzie istniało realne zagrożenie na rozlanie się go na całą Unię Europejską. Grexit czyli groźby wyjścia Grecji ze strefy Euro spowodowane praktycznie bankructwem kraju spowodowały odpłynięcie gotówki do Bitcoin. Ludzie bali się o swoje oszczędności w banku i nie chcieli, aby scenariusz z Cypru gdzie rząd znacjonalizował oszczędności obywateli przechowywane na kontach bankowych się powtórzył.
[clear] czytaj: Bitcoin jest prawdziwym zwycięzcą Greckiego kryzysu.
[clear] SIERPIEŃ
Po względnym opanowaniu sytuacji w Grecji rozpoczęła się burzliwa debata na temat wielkości bloku. Wiele osób uważa, że obecne rozwiązanie nie jest dobre w przypadku wejścia bitcoina do mainstreamu. Szereg ‘stress testów’ sieci mających za zadanie spamowanie sieci mikrotransakcjami, brak zgody wśród czołowych programistów oraz brak jasnej strategii rozwoju spowodował odpływ kapitału.
[clear] czytaj: przyszłość Bitcoina
[clear] WRZESIEŃ
Ostatnio pałeczkę przejęły niezawodne Chiny które konsekwentnie ciągną kurs w górę. Chęć szukania alternatywnych inwestycji oraz coraz częściej pojawiające się opinie o problemach Yuana spowodowały, że wolumin transakcji na chińskich giełdach sięga nowych szczytów i wszystkie oczy skierowane są na ten kraj.
[clear] EheNhZU

Najprawdopodobniej nie jest to koniec wzrostów i w przyszłym roku możemy zbliżyć się do szczytów z ’13 czyli ponad $1000 za jednego bitcoina.
[clear] Cena Bitcoina jest tylko jedną z cech świadczących o zdrowiu oraz wielkości ekosystemu. Wolumin, trudność kopania, ilość dziennych transakcji czy całkowia moc obliczeniowa sieci również bardzo dobrze oddaje aktualny stan rzeczy. Patrząc na wykresy, praktycznie wszystkie z tych cech rosną. Jednak gdy cena bitcoin rośnie da się zauważyć powszechną euforię wśród mediów oraz zwykłych ludzi. Dużo łatwiej zainteresować kogoś, gdy widać jak realnie może na czymś zarobić. Dzięki temu bitcoin jako produkt wciąż niszowy dostaje to, czego potrzebuje najbardziej. Uwagi.


Chcesz zacząć zarabiać na wachaniach kursu? Przewiduj w którym kierunku idzie cena i dzięki temu możemy zarabiać na kursie niezależnie od tego czy cena rośnie lub spada.

LINK:KONTRAKTY FUTURES

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts