Giełda ItBit oficjalnie dostępna dla wszystkich w USA


ItBit ogłosił na swoim blogu, że od dzisiaj oficjalnie mogą korzystać z jego usług wszyscy obywatele USA zarówno traderzy jak i konsumenci oraz firmy akceptujące płatności w Bitcoin. Giełda uzyskała oficjalną zgodę New York State Department of Financial Services (NYDFS), powstał również itBit Trust Company według standardów prawa bankowego Nowego Yorku.

Jest to druga duża giełda amerykańska która uzyskała oficjalną zgodę na obrót Bitcoin. Trend ten rozpoczął CoinBase który również w tym roku uzyskał wszystkie niezbędne pozwolenia na działaność finansową.

itbit

Dzięki nadzorowi NYDFS, itBit Trust Company posiada niespotykane zabezpieczenia oraz ochronę dla depozytów oraz aktywów swoich klientów. Wszystkie środki, zarówno w Bitcoin jak i walutach fiat przechowywane są w zabezpieczonych portfelach by zapewnić ciągły dostęp do tych środków. W celu podniesienia stopnia zabezpieczeń itBit zaczął współpracę z certyfikowaną oraz regulowaną przez rząd USA instytucją bankową dzięki czemu każde konto jest ubezpieczone nawet do $250,000.

itBit otrzymał $25mln na dalszy rozwój

Dziś był dobry dzień dla całego zespołu itBit ponieważ ogłosili oni również otrzymanie kolejnej transzy od swoich inwestorów w kwocie $25mln (107186.65 BTC, stan na 07.05.2015). Wśród osób i instytucji które znalazły się wśród inwestorów są takcy giganci jak RRE Ventures, Liberty City Ventures , Jay W. Jordan II, oraz prezesa Raptor Capital Management  Jamesa Pallotta.

Czym jest itBit?

itBit to ogólnoświatowa giełda Bitcoin oferująca instytucją oraz klientom indywidualnym świetną platformę do handlu walutami kryptograficznymi. Powstała w Sillicon Valley giełda łączy świetny produkt z doświadczeniem zdobytym na WallStreet. Powstała w 2012 roku posiada swoje biura w Nowym Yorku oraz Singapurze cały czas się rozrasta i snuje coraz odważniejsze plany na przyszłość

 

 

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts