Dokument: The Bitcoin Gospel

Autorem jest holenderska telewizja VPro Backlight która wypuściła szereg nagrodzonych materiałów które udostępniła za pośrednictwem między innymi sieci Bittorrent na licencji Creative Commons.

The Bitcoin Gospel jest bardzo rzetelnym dokumentem o Bitcoin, który pokazuje potencjał walut kryptograficznych bez pomijania najsłabszych punktów. Autorem jest holenderska telewizja VPro Backlight która wypuściła szereg nagrodzonych materiałów które udostępniła za pośrednictwem między innymi sieci Bittorrent na licencji Creative Commons.
Ostatnio z dokumentami o Bitcoin ze względu na wciąż rosnącą popularność jest coraz lepiej, jednak większość z dostępnych za darmo jest bardzo subiektywna, zbyt pozytywna lub skupiona na poszczególnych funkcjonalnościach.


8 dokumentów o Bitcoin wartych obejrzenia


 
The Bitcoin Gospel trwa ponad 49 minut i możemy w nim zobaczyć kilka znajomych twarzy takich jak Roger Ver. Roger jest między innymi prezesem firmy Memory Dealers, większościowego udziałowcy firmy Blockchain.info oraz jest jedną z najjaśniejszych osób na scenie Bitcoin. Szerzy on idee zdecentralizowanego pieniądza na całym świecie oraz pokazuje możliwości jakie za sobą niesie ta technologia.

 
Z drugiej strony jest Izabella Kaminska, dziennikarka Finacial Times która jest swego rodzaju przeciwieństwem Ver’a która pokazuje niektóre wady tej waluty.  Gdzieś pośrodku siedzi ekonomista Garrick Hileman z London School of Economics który wyraża się w większości pozytywnie.
W filmie występują również takie osobistości jak Max Kieser, Peter Todd, Adreas Antonopoplus czy magnat jeśli chodzi o Bitcoinowe górnictwo Marshall Long.
[mom_video type=”youtube” id=”8zKuoqZLyKg” width=”600″ height=”350″]

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts