Samsung interesuje się Bitcoinem


Samsung, największy konglomerat z Południowej Korei zdaje się byc nie zrażony ceną Bitcoin. Firma mająca swoją siedzibę główną w Seulu prowadzi zaawansowane badania nad ekosystemem Bitcoin i szczególną uwagę zwraca na technologię Blockchain.

W połączeniu z International Business Machines Corp., Samsung Electronics Co. zapowiedziało swoje planu użycia technologi Bitcoin w swoich nowych aplikacjach.

 

 
Gdy cena Bitcoin utrzymuje się w trendzie spadkowym i przyszłość wciąż jest niepewna to podstawowe oprogramowanie i rozwiązania tego systemu wydają się bardzo atrakcyjne dla firm produkujących telefony komórkowe, serwisów oraz banków. Dzieje się tak dlatego, że technologię Bitcoin można wciąż ulepszać i dostosowywać do swoich potrzeb. Możemy w prosty i czytelny sposób przypisać daną własność, zapisywać w niej wszelkie zmiany a wszystko to przy zachowaniu pełnej transparentności oraz decentralizacji czym eliminujemy potencjalne zagrożenie utraty bazy danych czy awarii serwera na którym składujemy dane.

Jak mówi Steven Rahman, dyrektor do spraw strategii oddziału badawczego Samsunga:

‘Naukowcy z Samsung Research America mieszczącego się w Silicon Valley skupiają się na blockchainie z zamiarem opracowania systemu który potwierdzi, że to co mówisz jest autentyczne.’

Samsung znany jest z produkcji swoich flagowych smartfonów Galaxy, aplikacji dla domu oraztelewizji. Posiada również w swoim portfolio radio muzyczne, serwisy video oraz sporo aplikacji.

samsung

Samsung zapowiedział, że przeciągu dwóch do pięciu lat przygotuje w pełni działające aplikacje oparte o blockchain dla mas. Nie określili jednak jasno na czym dokładnie skupiają swoje badania.
Wśród społeczności Bitcoin pojawiają się głosy, że Samsung może stać się największym beneficjentem tej technologii
Na konferencji prasowej w mieście Daejeon w Korei Południowej, ówczesny prezes Bitcoin Foundation Peter Vessenes spekulował:


“Co najmniej pół miliarda dolarów w porównaniu do 10 milionów dwa lata temu będzie wydane na systemu wspierające sieć Bitcoin takie jak specjalistyczne koparki w ciągu następnego roku lub 18 miesięcy”

Twierdzi rówież, że Samsung powienien opracować bardziej wydajne technologie do kopania Bircoin.

.”Najwięcej pieniędzy powędruje bezpośrednio do producentów oferujących najlepszą technologię włączając w to Samsunga, Intela oraz TSMC”

 

Z ogromnym wpływem na ekonomię, politykę, media oraz kulturę w Korei Południowej, Samusng mógłby stanąć na czele adopcji Bitcoina w tym kraju, a w ujęciu globalnym przeniósł by cały ekosystem na całkowicie nowy poziom. Samsung oraz wszystkie podległe mu przedsiębiorstwa jest odpowiedzialny za ponad 20% eksportu co przekłada się na ponad 17%PKB.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts