Tech Tats: kontroler, tracker oraz portfel jako tatuaż

Starup Chaotic Moon zaprezentował pierwsze urządzenie monitorujące zdrowie, trackera oraz portfela które może być noszone na skórze jak tatuaż.

Ten ambitny projekt sam określa się jako grupa konstruktorów, projektantów, programistów i wizjonerów która założyła sobie ułatwienie życia przy użyciu elektroniki. Startup znajdzie na ChaoticMoon.com

[clear] [clear][mom_video type=”vimeo” id=”144913588″ width=”501″ height=”269″] [clear] Sam tatuaż zrobiony jest specjalną farbą do której podłączone są mikrokontrolery które są w stanie monitorować temperaturę ciała oraz puls, a co więcej mogą przechowywać dane takie jak portfel bitcoin czy karte kredytową.
Takie rozwiązanie może mieć dużo więcej zastosowań od obecnie stosowanych kodów QR niezbędnych do wykonania trnsakcji. Przy takiej wielkości można zamieszczać to w dowolnych rzeczach takich jak ubrania czy biżuterii i wysyłać mikropłatności bezpośrednio.
Jednym z pierwszych osób które zaprezentowały ideę noszenia portfela pod skórą był Patric Lanhed który wszczepił sobie pod skórę mikrochip, aby móc płacić bezpośrednio po przyłożeniu ręki. “Bio payments’‘ rozwiązywały również problem długich adresów, haseł czy ryzyka zgubienia portfela lub nawet zapomnienia go z domu.

Już od kilku lat widoczny jest trend w kierunku miniaturyzacji więc pojawienie takiego rozwiązanie wydaje się być naturalne. Bardzo prężnie rozwijający się również sektor Internet of Things zakładającego stworzenie sieci urządzeń codziennego użytku aby mogły się ze sobą niezależnie komunikować rozwijają takie firmy jak IBM.

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts