Nick Szabo: Bitcoin jest bezpieczniejszy od złota

Podczas najnowszej konferencji Bitcoin Investor Conference, Nick Szabo stwierdził że bitcoin może zastąpić złoto w szeregu aspektów ponieważ jest oferuje dużo większe bezpieczeństwo oraz jest bardziej praktyczny.

Podczas najnowszej konferencji Bitcoin Investor Conference, Nick Szabo stwierdził że bitcoin może zastąpić złoto w szeregu aspektów ponieważ jest oferuje dużo większe bezpieczeństwo oraz jest bardziej praktyczny.
[clear] [mom_video type=”youtube” id=”cDO09EVFSmg” width=”650″ height=”417″] [clear] Złoto jest bardzo trudne do zabezpieczenia. W przeciwieństwie do złota, Bitcoin jest wirtualny oraz szyfrowany przez co nie może zostać pominięty lub zgubiony przez zapisanie kodu na komputerze, kartce papieru czy nawet zapamiętanie go. Bitcoin znacznie przewyższa obecne rozwiązania finansowe ponieważ zapewnia transparentność, natychmiastowe księgowanie oraz braz pośredników. Innymi słowy pomija problem zaufania i eliminuje podwójne wydawanie tych samych pieniędzy oraz fałszerstwo.

[clear] Bitcoin może być również używany jako rezerwa walutowa w obliczu coraz mniejszego zaufania do walut narodowych. Większość światowego złota jest przechowywana w USA przy czym Bitcoin nie jest bezpośrednio związany z żadnym krajem ani podmiotem. Rządy oraz banki centralne już niedługo przekonają się, że waluty kryptograficzne są znacznie bezpieczniejsze właśnie dzięki niezależności.
[clear] Nick Szabo:
[quote font=”arial” font_size=”17″ bgcolor=”#” color=”#” bcolor=”#” arrow=”no”] Podczas gdy rządy tracą zaufanie oraz w przypadku wojen, trzymanie walut kryptograficznych jest o wiele bezpieczniejsze niż trzymanie złota[/quote] [clear] W 2008 roku Nick Szabo przedstawił koncept waluty BitGold-prekursora Bitcoina bazującego na łańcuchu bloków. Wiele osób oraz mediów łączy go przez to  bezpośrednio z Satoshi Nakomoto i twierdzi, że to właśnie Szabo jest twórcą Bitcoina. Sam zainteresowany jednak wszystkiemu zaprzeczył jednak nie sprawiło to, że zainteresowanie nim zniknęło. Jednym z entuzjastów teorii zidentyfikowania Satoshi Nakamoto jest New York Times który w maju bieżącego roku opublikował artykuł o domniemanym rozwiązaniu zagadki. Możemy nigdy się nie dowiedzieć jak jest naprawdę jednak już teraz wiadome jest, że Bitcoin zmieni diametralnie globalną ekonomię.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts