Bitcoin najlepszą walutą 2015

Według danych historycznych Bitcoin był również najsilniejszą walutą w 2010, 2011 i 2013 roku.

Bitcoin bardzo dobrze wypada na tle walut narodowych i pomimo jego zmieniającego się kursu wciąż pozostaje jedną z walut które radziły sobie najlepiej w ubiegłych latach. Żeby lepiej zobrazować kondycję Bitcoina zobaczymy jak wygląda zestawienie najsilniejszych oraz najsłabszych walut w 2015 roku w odniesieniu do dolara:
[clear]

Najsilniejsze waluty 2015

  1. Bitcoin (XBT) +21%
  2. Izraelski Szekel (ILS) +2%
  3. Dolar (USD)
  4. Frank Szwajcarski (CHF) -2%
  5. Japoński YUAN (JPY) – 2%

Najsłabsze waluty 2015

  1. Wenezuelski Bolivar -78%
  2. Ukraińska Hrywna (UAH) -34%
  3. Brazylijski Real (BRL) -33%
  4. Południowo afrykański RAD (ZAR) -31%
  5. Kolumbijskie Peso (COP) -28%

[clear] Rok 2015 na rynkach forex przejawiał się ograniczonym zaufaniem inwestorów do  takich walut jak VEF, UAH, BRL, ZAR, COP czy RUB, a swój kapitał lokowali w twardych walutach takich jak właśnie XBT(Bitcoin), USD, CHF i JPY. Należy rónież zwrócić uwagę na XAU(złoto) które również osłabło co może być pierwszym sygnałem utraty swojego statusu bezpiecznej lokaty.

[clear]

Bitcoin (XBT)

Wartym odnotowania jest fakt, że waluta charakteryzująca się największą wolnością finansową-Bitcoin odnotowała najwyższy wzrost, a pieniądz używany w najbardziej socjalistycznym kraju- Wenezueli- stracił najwięcej na wartości.

[clear] Bitcoin był rónież najmocniejszą walutą w 2010, 2011, 2012 i 2013 roku. W 2014 roku był najgorzej radzącym sobie pieniądzem na świecie.

 

tabela

Grafika

[clear] Na poniższej grafice można zobaczyć pełne podsumowanie. Czarno rynkowa wartość wenezuelskiego boliwara nie została ujęta w zestawieniu. Najważniejsze waluty zostały zaznaczone na czerwono (kraje grupy G7, BRIC oraz złoto)

 

 

zestawienie

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Kontrakty Futures

Giełda Bitmex jest stworzona przez profesjonalistów dla profesjonalistów, która oferuje między innymi kontrakty jednodniowe, tygodniowe oraz dwu i pięcio miesięczne dla ceny Bitcoin z możliwością zastosowania dźwigni finansowej x25, x50 a nawet x100.