Ekosystem Bitcoin tworzy nowe miejsca pracy

Ostatni raport firmy Accenture mówi między innymi o tym, że inwestycje w technologie finansowe w ciągu najbliższych pięciu lat conajmniej się podwoją. Raport jest na podstawie danych rozpoczynając od 2013 roku gdzie szacuje się, że inwestycje były na poziomie 3 miliardów dolarów. Do 2018 roku kwota ta ma przekroczyć barierę 8 miliardów. Pierwszy kwartał 2015 roku pokazuje, że firmy rozwijające technologię Bitcoin otrzymały potężny zastrzyk gotówki wynoszący ponad $229mln z Coinbase oraz 21inc na czele.
vc q12015

Wraz ze zwiększającymi się inwestycjami powstawje coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników specjalizujących się w walutach kryptograficznych. Na początku maja ponad 30 firm uczestniczyło w targach Bitcoin Job Fair w poszukiwaniu najbardziej utalentowanych ludzi. BitPay, największy na świecie dostawca płatności Bitcoin był jedną z firm które uczestniczyły w tym wydarzeniu. Firma ta ma pracowników z całego świata i wciąż szuka ludzi wyróżniających się oraz kompetentnych.
Lecz nie tylko firmy skupiające się tylko na Bitcoin szukają pracowników do szybszego rozwoju. Coraz więcej serwisów oraz firm dostrzega potencjał oraz możliwości technologii blockchain i zaczyna coraz odważniej romansować z tymi rozwiązaniami. Nigdy wcześniej nie mieliśmy możliwości przesyłania danej wartości w tak bezpieczny oraz bezpieczny sposób który jest jednocześnie transparenty. Otwiera to setki nowych możliwości. Firma może na przykład wyemitować swoja walutę i rozdawać konsumentom na zasadzie punktów lojalnościowych, może wprowadzić płatności za pomocą swoich tokenów czy przypisać dany obraz czy utwór mp3 do danej osoby i będziemy mieli pewność, że jest to oryginał.

Jest coraz większe zapotrzebowanie na programistów, marketingowców czy sprzedawców. Jednak Bitcoin przyczynił się do powstania zupełnie nowych zawodów takich jak analityk blockchain, dziennikarz specjalizujący się w bitcoin czy analityk rynków.
Ludzka pomysłowość nie zna granic i nie raz jeszcze zaskoczą nas rozwiązania wymyślane przez młode zespoły, ale potrzeba ludzi żeby to stworzyć.

bitconcenter

Firmy takie jak Incoin czy Overstock oferują swoim prcownikom otrzymywanie płatności w Bitcoin. Jest to duże szybsze i tańsze rozwiązanie w przypadku pracowników z innego kraju.Pokazuje to, że Bitcoin powinien być używany do płatności za różne dobra, usługi czy nawet za podatki więc jest jeszcze bardzo dużo miejsca na nowe biznesy. Ten kto pierwszy dostosuje się do obowiązującego prawa oraz zaoferuje najlepsze rozwiązanie zgarnie największy kawałek tortu.
Przez dodanie walut kryptograficznych jako jednej z opcji płatniczych firmy takie bardzo pomagają w adopcji Bitcoin poprzez płacenie pracownikom w tej walucie co stymuluje rynek.Staje się to coraz bardzie ważne by prawdziwa adopcja poszła gładko oraz szybko. Serwisy oraz usługi muszą być intuicyjne, proste, bezpieczne oraz stabilne.

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts