DECRED: Nowa waluta rozwiązująca problemy Bitcoin

Grupa programistów pracująca między innymi na oryginalnym Bitcoin Core ogłosiła, że pracują nad nową alternatywną walutą o nazwie Decred. Projekt został stworzony w celu wyeliminowania dwóch z najsłabszych punktów Bitcoina- sposobu zarządzania oraz finansowania.

Grupa programistów pracująca między innymi na oryginalnym Bitcoin Core ogłosiła, że pracują nad nową alternatywną walutą o nazwie Decred. Projekt został stworzony w celu wyeliminowania dwóch z najsłabszych punktów Bitcoina- sposobu zarządzania oraz finansowania.

[clear] Wraz ze wzrostem popularności te dwa aspekty ulegają niebezpiecznej centralizacji przez co cała idea zatraca jeden ze swoich najważniejszych atutów. Swoje obawy tłumaczy właściciel firmy Company 0 która finansuje Core Developerów od początku 2013 roku.
[clear]

Jacob Yocom-Piatt, CEO  Company 0 :
[quote font_size=”17″ bgcolor=”#” color=”#” bcolor=”#” arrow=”no”]”Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że pomimo technologii decentralizacji zastosowanej w Bitcoin problem centralizacji odnośnie decyzji nad przyszłością projektu wciąż rośnie. Oprogramowanie Bitcoin jest kontrolowane przez małą grupę ludzi którzy decydują co może, a co nie może zostać zmienione. Jest to spowodowane między innymi problematycznym finansowaniem core developerów przez zewnętrzne podmioty przez co powstaje konflikt interesów pomiędzy deweloperami, a społecznością Bitcoin. Chcemy to zmienić”[/quote] [clear] Decred ma być otwartą, zdecentralizowaną walutą która będzie zarządzana  przez społeczność poprzez specjalne rozwiązania zintegrowane z protokołem.

[clear] Firma w swoim komunikacie zaprosiła wszystkich zainteresowanych do dołączenia do zespołu programistów pracujących nad tym projektem poprzez zarejestrowanie się na stronie. Planowany start odbędzie się w połowie lutego.
[clear] Szczegóły: www.decred.org

Total
0
Shares
1 comment
  1. W sumie nic nowego. Dash już dawno rozwiązał problem finansowania i zarządzania. Dzięki temu że nagroda za wykopanie bloku jest dzielona pomiędzy minerow operatorów masternodów i projekty do finansowania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Leksykon pojęć Blockchain od Ministerstwa Cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji w zeszłym roku uruchomiło Strumień „Blockchain i Kryptowaluty” w ramach programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”. We współpracy między innymi z Polskiem Stowarzyszeniem Bitcoin oraz innymi aktywistami i przedsiębiorcami z pola walut kryptograficznych pracuje nad ustandaryzowaniem oraz badaniem realnych zastosowań tej technologii. W ramach programu miały miejsce między innymi otwarte konsultacje w sejmie oraz szereg spotkań z politykami.
Read More

Bitcoin Heist – Bitcoin na dużym ekranie

Popularyzacja Bitcoina oraz walut kryptograficznych nie jest prostym zadaniem więc przeniesienie go na duży ekran wydaje się dobrym pomysłem. Wietnamski film Bitcoin Heist miał premierę kilka dni temu w największych kinach i wygląda na to, że zbiera pozytywne recenzje.