Cena Bitcoin spadła do $355

Trend spadkowy rozpoczął się w czwartek 14 stycznie i przełamał barierę $400 w piątek. W trakcie pisania artykułu (10:00 GMT+1) cena balansuje na poziomie $360.

Pierwszy raz w tym roku cena Bitcoina spadła do 350 dolarów jak podaje Bitcoin Price Index na stronie CoinDesk.

[clear] Trend spadkowy rozpoczął się w czwartek 14 stycznie i przełamał barierę $400 w piątek. W trakcie pisania artykułu (10:00 GMT+1) cena balansuje na poziomie $360.

[clear] Mike Hearn, jedne z głównych deweloperów pracujących przy głównym kodzie źródłowym Bitcoina ogłosił w czwartek swoje odejście od całego projektu. Ruch ten argumentował swoim rozczarowaniem odnośnie tej internetowej waluty. Twierdzi, że Bitcoin jako eksperyment się nie udał i sprzedał wszystkie swoje monety. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że rozpoczął on współpracę z grupą R3 która zrzesza największe światowe banki w celu opracowania jednego standardu dla bankowości w oparci o technologię blockchain. Świat finansów podziela zainteresowanie bitcoinem, jednak jest dla nich nie do przyjęcia zaadaptowanie takich funkcji Bitcoin jak względna anonimowość, brak możliwości cofania transakcji oraz transparentność.

[clear] Hearn napisał na blogu:
[quote font_size=”17″ bgcolor=”#” color=”#” bcolor=”#” arrow=”no”]”Podstawy projektu są źle założone i cokolwiek by się nie stało z ceną w krótkim okresie czasu, długoterminowy trend powinien być spadkowy. Nie będę dłużej częścią zespołu deweloperskiego Bitcoin i sprzedałem wszystkie moje monety”[/quote] [clear] Po oscylowaniu ceny pomiędzy $200, a $300 przez większość 2015 roku, bitcoin zaczął rosnąć pod koniec października osiągając $470 w połowie grudnia. Po świętach bożego narodzenia cena spadła do poziomu $430 gdzie utrzymywała się do 7 stycznie po czym skoczyła do $450
[clear] Czy Mike Hearn ma rację? Trudno powiedzieć jednak należy pamiętać, że Bitcoin jest wciąż eksperymentem. Nie możemy go porównać do niczego innego w historii ludzkości i rozwój tego projektu wymaga dużo pracy, dyskusji oraz kompromisów. Rok 2016 będzie według mnie najciekawszym dla bitcoina ponieważ w minionym roku setki milionów dolarów zostało zainwestowanych w cały ekosystem, coraz więcej krajów zaczęło interpretować go prawnie oraz coraz mocniej zaczyna być obecny w popkulturze. W lipcu będzie miał również halving, czyli cykliczne przepołowienie bloku zmniejszające nagrodę za wygenerowanie nowych części blockchaina.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts