Anglia liderem w adaptacji kryptowalut

Dokument opublikowany przez Angielski Departament ds. Nauki (UK Government Office for Science) zawiera najnowsze wyniki badań nad technologią rozproszonego rejestru, jaką jest blockchain. Rząd brytyjski wyróżnił osiem kroków do pełnej optymalizacji tego zagadnienia.

Dokument opublikowany przez Angielski Departament ds. Nauki (UK Government Office for Science) zawiera najnowsze wyniki badań nad technologią rozproszonego rejestru, jaką jest blockchain. Rząd brytyjski wyróżnił osiem kroków do pełnej optymalizacji tego zagadnienia.
Raport został przygotowany przez Mark’a Walport’a który pełni funkcję głównego doradcy do spraw naukowych w grudniu 2015. Zwrócono uwagę na możliwe zastosowania blockchaina w między innymi rejestracji oraz monitorowaniu podatków rządowych, rejestracji paszportów, rejestracji aktów własności ziemi, służbie zdrowia czy archiwizacji rządowych ustaw.
[clear] W dokumencie czytamy:

 

“Techechnologia ta oferuje niespotykane dotąd możliwości włączając w to dostęp indywidualnych użytkowników do wszystkich zapisów danych osobistych oraz wgląd kto ma do nich dostęp.”

Osiem rekomendacji zaadresowanych do rządu Wielkiej Brytanii sugeruje szeroką współpracę z całą branżą, środowiskami akademickimi oraz sektorem publicznym w celu stworzenia oraz unormowania systemu serwisów bazujących na blockchain.

[clear] Raport rozpoczyna się od wyjaśnienia technologii jaka stoi za Bitcoinem, jednak później definiuje temat jako algorytmiczną technologię która pozwala Bitcoinowi oraz jego mocy na zmianie rejestrów w narzędzia zapisujące oraz zabezpieczające olbrzymie ilości transakcji.

”Blockchain może być modyfikowany i dostosowywany do korporacyjnych reguł, smart kontraktów, cyfrowych sygnatur oraz innych nowych narzędzi”

Pomijając reputacje bitcoina w mediach, dokument zawiera jeszcze jedno bardzo ciekawe stwierdzenie. Walutami kryptograficznymi interesują się banki centralne oraz rządowe ministerstwa finansów na całym świecie które badają je z wielkim zainteresowaniem. 
Pokazuje to, że coraz więcej osób dostrzega potencjał jaki za sobą niesie ta technologia i coraz większe podmioty zdają sobie sprawę że może ona odegrać bardzo dużą rolę w przyszłości globalnej ekonomii.
[clear] Cały raport można przeczytać tutaj:Distributed ledger technology: Blackett review
[clear] [ad id=”1297″]

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts