Chainalysis współpracuje z Europolem

Startup Chainalysis mający swoją siedzibę w Nowym Yorku podpisało porozumienie z Europejskim Europolem w sprawie współpracy i wymianie informacji o przestępstwach i oszustwach popełnionych online.

Startup Chainalysis  mający swoją siedzibę w Nowym Yorku podpisało porozumienie z Europejskim Europolem w sprawie współpracy i wymianie informacji o przestępstwach i oszustwach popełnionych online.

[clear]

Dokument o nazwie Memorandum of Understanding (MoU) został podpisany przez Chainalysis oraz Europol w celu zwalczania przestępstw z wykorzystywaniem kryptowalut takich jak Bitcoin. W ostatnich miesiącach setki firm padły ofiarą hakerów, którzy szyfrowali dyski i jedyną możliwością na odzyskanie danych było przelanie okupu w Bitcoin.

[clear]

CRUdGaiWUAAV_rw

[clear]

Chainalysis twierdzi, że jest w stanie wyśledzić przestępców po ich śladach w blockchain.

 

Zespół pracuje nadnarzędziem zapewniającym prywatność klientów i zapobiega przestępstwom finansowym. Startup ogłosił również pozyskanie ponad 1,6 miliona dolarów od inwestorów.

 

 

 

 

 

[clear] Steven Wilson, Europol European Cybercrime Centre:

“Rozwiązania oferowane przez Chainalysis znacząco poprawią skuteczność naszych dochodzeń w Europie. W planach jest opracowanie narzędzia ktore sprawi, że Europejskie biznesy oraz użytkownicy będą bezpieczniejsi w sieci.”

Chainalysis współpracuje z szeregiem jednostek oraz agencji w USA, Azji oraz Europie. W październiku 2015 zostali laureatem konkursu organizowanego przez ban Barclays w Nowym Yorku na najlepszy sartup Fintech. Jedną z nagród była możliwość podpisania kontraktu na dostarczenie projektów opartych o blockchain dla branży bankowej.
[clear] Wraz ze wzrostem popularności walut kryptograficznych tego rodzaju rozwiązania będą pojawiały się coraz częściej. Im szybciej powstanę narzędzia zwiększające bezpieczeństwo i umożliwiające ściganie przestępców posługujących się tą technologią, tym szybciej i łatwiej będzie można przekonać do używania Bitcoina globalne instytucje finansowe.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts