Kapitalizacja rynku Ethereum wyniosła 1 miliard euro

Ethereum osiągnęło kolejny kamień milowy w swoim rozwoju. Kapitalizacja rynku sięgnęła ponad 1 miliarda dolarów przy 6 miliardach w przypadku Bitcoin. Ethereum odnotowuje stabilny wzrost od ogłoszenia kolejnej stabilnej wersji protokołu Homestead.

 

Ethereum osiągnęło kolejny kamień milowy w swoim rozwoju. Kapitalizacja rynku sięgnęła ponad 1 miliarda dolarów przy 6 miliardach w przypadku Bitcoin. Ethereum odnotowuje stabilny wzrost od ogłoszenia kolejnej stabilnej wersji protokołu Homestead. Ilość node’ów wzrosła o ponad 22% w ciągu jednego dnia i wciąż rośnie. Od ponad miesiąca wolumin transakcyjny jest drugi co do wielkości, zaraz po bitoinie co czyni go drugą najchętniej handlowaną i używaną kryptowalutą.

[clear] Ethereum jest rewolucyjnym projektem i oferuje możliwość programowania transakcji oraz aplikacji na swoim blockchainie za pomocą smart contract. Coraz więcej startupów oraz projektów rozwija nowe narzędzia oparte o tę technologię i śmiało można mówić o narodzinach całkowicie nowej branży. Ethereum nie uszedł uwadze nawet takich gigantów jak Microsoft, który dał blockchainowi ethereum oficjalną licencję w swojej usłudze Azure.  Przed Ethereum wszelkie kryptowaluty oferowały jedyne drobne innowacje w stosunku do Bitcoina i wykorzystywane były tylko do transakcji przez co w zdecydowanej większości padały lub konsekwentnie tracą na wartości przy umacnianiu się pozycji Bitcoina w społeczeństwie.
[clear] eth market cap

[clear] Wciąż trwa dyskusja na temat wielkości bloku co poskutkowało chwilową stagnacją w rozwijaniu oficjalnego kodu bitcoina, a co za tym idzie ceny i ludzie zaczęli szukać alternatyw dla handlu kryptowalutami. Wiele osób dostrzegło potencjał Ethereum i jeśli kapitalizacja rynku utrzyma się w okolicach 1 miliarda (zarówno dolarów jak i euro)  może okazać się że nie jest to kolejna bańka spekulacyjna do których przyzwyczaiły nas altcoiny.
[clear]

Będzie bardzo ciekawe obserwowanie w którym kierunku pójdzie Ethereum zarówno jeśli chodzi o trading oraz o rozwijanie kodu. Jeszcze dwa lata temu był to jedynie koncept, a dziś jest drugą największą kryptowalutą na świecie przy czym nie było jeszcze większego updateu.
[clear] Jeśli istnieje już kryptowaluta, która może zbliżyć się do Bitcoina jeśli chodzi o kapitalizację rynku, Ethereum wygląda na najbezpieczniejszą obecnie opcję. Jedno jest pewne, skorzysta na tym cały ekosystem budowany wokół technologii blockchain. Różne zespoły pracujące w różnych niszach będą skutecznie się nawzajem motywować przez co jakość finalnych produktów będzie stale podnoszona.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts