21 Inc. będzie kopać bitcoiny Twoim tosterem

Bitcoinowy startup 21Inc. planuje stworzyć nową technologię która wypromuje kopanie oraz używanie walut kryptograficznych.

Mieszcząca się w San Francisco firma 21 Inc. jest jak narazie rekordzistą w branży jeśli chodzi o uzyskane finansowanie. Uzyskali oni łącznie $116 milionów dolarów na rozwój. Uzyją oni tych pieniędzy do opracowania oraz stworzenia kompletnie nowej technologii która znacząco przyczyni się do światowej adopcji Bitcoina oraz promocji kopania monet.Wśród inwestorów którzy postanowili wesprzeć ten projekt są tacy gracze jak założyciele PayPala  Max Levchin i Peter Thiel, RRE Ventures, Andreessen Horowitz,  współzałożyciele Zynga Mark Pincus, Expedia CEO Dara Khosrowshahi, eBay co-founder Jeff Skoll,  Dropbox Inc CEO Drew Houston oraz inni. Ich doświadczenie oraz sukcesy dają jasno do zrozumienia, że kroi się coś dużego.
130319_bit_coin_jcrice-60.jpg
W swoim business planie opisali zainstalowanie układów do kopania ASIC w urządzeniach codziennego użytku takich jak rutery, konsole do gier, ładowarki USB czy tostery.

21 Inc. podjęło oficjalną współpracę z firmami specjalizującymi się w produkcji układów elektronicznych Qualcomm oraz Intel z którymi pracuje nad stworzeniem technologii o roboczej nazwie “split chip” dla projektu Internet of Things która zmieni zwyczajne urządzenia w jeden organizm i umożliwi im komunikowanie się wzajemnie. Poinformowali również, że trwają rozmowy o współpracy z między innymi takimi firmami jak  CISCO, Facebook czy IBM.

Będą oferować swoje produkty zupełnie za darmo by pokazać jak proste może być generowanie nowych monet.internet of things
Użytkownicy urządzeń będą dostawać 25% wygenerowanych monet gdzie reszta, czyli 75% będzie przesyłana do 21 Inc. Taki model biznesowy pozwala zakładać spore wpływy od samego początku co w startupach nie jest powszechne. Dla porównania Facebook oraz Google nie generowało większych zysków przez pierwsze dwa lata działalności

Cena prądu potrzebnego do generowania monet jest dużo większa niż 25% jaki zostanie przekazany użytkownikom. Podczas gdy 21 Inc będzie otrzymywać 75% Bitcoinów bez kosztów utrzymania urządzeń.

Firmy muszą zrozumieć, że konsumenci nie zmieniają wszystkich swoich urządzeń takich jak tostery, lampki czy dzwonki do drzwi tak często jak telefony czy komputery które przeciętnie wymieniane są co 2-3 lata.

Problemem jest to wymieniamy toster dużo rzadziej niż koparki bitcoin wymagają wymieniania układów ASIC. Waluta generowana przez urządzenia Internet of Things będzie generowana cały czas jednak bez upgrade’u z coraz mniejszą efektywnością. Jest to jednak bardzo ciekawy model biznesowy ponieważ 21Inc. nie będzie musiało płacić za prąd a przy masowym użytkowaniu tego rozwiązania nawet gdy generowane kwoty będą małe stanie się to opłacalne. 

Total
0
Shares
2 comments
    1. nie znamy jeszcze dokładnego planu biznesowego firmy. Jednak opcja zarabiania Bitcoin w czasie robienia śniadania nie jest taka beznadziejna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts