R3 prezentuje Corda – alternatywa dla blockchain?

Transakcje w platformie Corda mogą być potwierdzane przez dane podmioty bez angażowania niezwiązanych z operacją stron. Corda działa tylko w części w sposób zdecentralizowany. Kolejną różnicą jest możliwość wyboru przez użytkowników gdzie będą przetrzymywać dane. Mogą powierzyć je rozproszonemu rejestrowi lub przetrzymywać je w centralnym depozytorium.

Konsorcjum R3 zaprezentowało Corda, nową technologię dla instytucji finansowych nie opierającym się na blockchain nad którym zespół pracuje od sześciu miesięcy.
Corda powstało, aby pomóc instytucjom finansowym zsynchronizować swoje operacje finansowe i swobodnie przesyłać je pomiędzy firmami bez centralnej kontroli. Transakcje w platformie Corda mogą być potwierdzane przez dane podmioty bez angażowania niezwiązanych z operacją stron.

[clear] Corda działa tylko w części w sposób zdecentralizowany. Kolejną różnicą jest możliwość wyboru przez użytkowników gdzie będą przetrzymywać dane. Mogą powierzyć je rozproszonemu rejestrowi lub przetrzymywać je w centralnym depozytorium.

[clear] Corda nie obsługuje żadnej kryptowaluty, dzięki czemu jak twierdzi R3, łatwiej będzie zintegrować te rozwiązanie do obecnego ładu biznesowego.

[clear] Na firmowym blogu, szef technologiczny R3 , Richard Gendal Brown przedstawił główne różnice pomiędzy Corda a blockchainem:

“Nie budujemy blockchaina. W przeciwieństwie do innych rozwiązań na tym polu, naszym punktem startowym jest indywidualna umowa pomiędzy firmami. Nie uważamy, że wszystkie dane powinny być skopiowane i przetrzymywane przez wszystkich uczestników, nawet jeśli są zaszyfrowane.”

[clear] Po sześciu miesiącach pracy, projekt wkroczył w fazę testową. Corda będzie testowana przez członków konsorcjum przez kolejne tygodnie.
[clear] Utworzona w 2015 roku, R3 CEV łączy największe światowe instytucje finansowe takie jak Goldman Sachs, JPMorgan, Credit Suisse, Barclays, CITI czy HSBC w celu badania oraz tworzenia aplikacji dla światowych finansów.
R3 dołączyło również do grona partnerów strategicznych giganta Microsoft.


Więcej o R3 pod tagiem: : Coinformacje o R3

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts