Parlament Europejski gospodarzem konferencji blockchain

Reprezentanci jednych z największych na świecie instytucji takich jak Bank Światowy, IMF, OECD, UN czy Europol spotkają się w Parlamencie Europejskim, aby dowiedzieć się więcej oraz dyskutować o technologii blockchain.

Reprezentanci jednych z największych na świecie instytucji takich jak Bank Światowy, IMF, OECD, UN czy Europol spotkają się w Parlamencie Europejskim, aby dowiedzieć się więcej oraz dyskutować o technologii blockchain.

[clear] Jeszcze w tym miesiącu Parlament Europejski będzie gospodarzem konferencji w programie której znajdziemy panel dyskusyjny oraz prezentacje takich podmiotów jak IMF, Nasdaq, Blockchain.info i innych gigantów z branży. Głównym celem wydarzenia jest zebranie najlepszych uczonych oraz przedsiębiorców, aby przybliżyli członkom Parlamentu Europejskiego najnowsze technologie. Będzie również miejscem spotkania głównych struktur finansowych oraz legislacyjnych, aby promować dyskusje na temat przyszłych interpretacji prawnych dotyczących blockchaina oraz walut kryptograficznych.

[clear] Konferencja będzie trwała cztery dni i będzie prowadzona przez członka Parlamentu Europejskiego, Syad Kamall.

[clear] Nowo powstałe European Digital Currency and Blockchain Technology Forum jest współorganizatorem konferencji. Jego założyciel,  Siân Jones, już wcześniej brał udział w dyskusji na łamach Parlamentu, gdzie przytoczył dane z których wynikało że euro jest ponad 92-krotnie częściej wybierane do prania brudnych pieniędzy niż waluty cyfrowe

[clear] Jednostka Parlamentu Europejskiego do spraw Ekonomii oraz spraw Monetarnych opublikowała raport na temat walut wirtualnych oraz blockchaina, sugerujący powowałnie specjalnego urzędu badającego oraz przyglądającego się tej innowacyjnej technologii. Miał by on za zadanie wypracować ramy regulacyjne z uszanowaniem użytkowników oraz zwiększeniu bezpieczeństwa.

[clear] Nowe zasady dla giełd obsługujących waluty wirtualne oraz operatorów portfeli online mają być zaprezentowane pod koniec czerwca.


Materiał powstał we współpracy z
damkoszty.com

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts