[ICO] GOLEM: Globalny Superkomputer

11.11.2016 rozpoczyna się przedsprzedaż tokenów zdecentralizowanego rynku dla mocy komputerowej o nazwie Golem.

11.11.2016 rozpoczyna się przedsprzedaż tokenów zdecentralizowanego rynku dla mocy komputerowej o nazwie Golem.

[clear] Golem Network Token (GNT) są elementem sieci Golem i zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić elastyczność oraz pewną kontrolę nad przyszłą ewolucją projektu. Autorzy twierdzą, że w ciągu sześciu miesięcy sieć osiągnie pełną produktywność.

[clear] Golem jest nazywany Superkomputerem z uwagi na możliwość połączenia się za jego pośrednictwem z komputerami na całym świecie i korzystając z ich mocy obliczeniowej wykonywać badania naukowe, renderować grafiki czy nawet kopać inne waluty kryptograficzne. Innymi słowy nie będziemy musieli inwestować w sprzęt, ponieważ wszystko będziemy mogli zrobić zdalnie.
Twórcy zadbali również o możliwość zarobku na użyczaniu sprzętu dla innych.

[clear] Koncept światowego superkomputera zdaje się mieć wiele mocnych argumentów. Wiele osób posiada bardzo mocne maszyny których używa głównie do grania w coraz bardziej wymagające sprzętowo gry. Takie hobby nie należy jednak do najtańszych, więc przy pomocy Golema mogli by odpłatnie udostępniać swoją moc obliczeniową.

[clear] Międzynarodowy zespół wizjonerów oraz programistów na którego czele stoi nasz rodak, Julian Zawistowski pracuje nad tym pomysłem od kilku lat. Zbudowali działającą wersję Alpha , pierwszą wersję i model jak ewentualnie może wyglądać Golem w przyszłości.

[clear] Po latach pracy są gotowi przedstawić owoc swoich starań całemu światu.
Tokeny możemy kupić na STRONIE ICO. Zespół założył minimalny próg zbiórki na 150000ETH , a maksymalny na 820000ETH co przy obecnym kursie daje odpowiednio 1,5 oraz 8,2 miliona dolarów.
[break] Strona projektu: golemproject.net
S
trona ICO: golem.network/crowdfunding

[clear]

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Leksykon pojęć Blockchain od Ministerstwa Cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji w zeszłym roku uruchomiło Strumień „Blockchain i Kryptowaluty” w ramach programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”. We współpracy między innymi z Polskiem Stowarzyszeniem Bitcoin oraz innymi aktywistami i przedsiębiorcami z pola walut kryptograficznych pracuje nad ustandaryzowaniem oraz badaniem realnych zastosowań tej technologii. W ramach programu miały miejsce między innymi otwarte konsultacje w sejmie oraz szereg spotkań z politykami.
Read More

Bitcoin na TEDxBydgoszcz

03.10.2015 w Bydgoskim kinoteatrze Adria odbędzie się kolejna edycja TEDx. Jest to konferencja naukowa której celem jest popularyzacja – jak głosi motto – „idei wartych rozpowszechniania”. Obecnym kuratorem jest Brytyjczyk Chris Anderson, były dziennikarz komputerowy i wydawca.
Read More

Warsaw Block – 27.01.2017

Już w ten piątek w Warszawskim Campusie Google odbędzie się kolejna edycja największych w Polsce spotkań o tematyce blockchain. Organizatorzy, czyli startup Coinfirm już przyzwyczaili nas do ciekawych gości i wysokiego poziomu prelekcji.