Blockchain z parytetem złota


Jedna z najstarszych firm numizmatycznych w UK oraz jeden z podwykonawców produkujących brytyjskie monety, Royal Mint ogłosiło prace nad blockchainam z parytetem złota. We współpracy z jedną z największych firm oferujących opcje oraz kontrakty futures – CME group, chce uruchomić wspólny projekt w 2017 roku.

 

[clear] Royal Mint jest ponad 1000 letnią firmą o bogatej tradycji specjalizującą się w produkcji monet oraz sprzedaży metali szlachetnych. W ogłoszeniu z 29 listopada, obie firmy ogłosiły pracę nad cyfrowym aktywem pod nazwą Royal Mint Gold (RMG). CME Group oraz  Royal Mint twierdzą, że RMG może całkowicie zmienić handel złotem oraz rynek opcji.

[clear] Nowa platforma zostanie zaprojektowana przez CME Group i powinna ujrzeć światło dzienne w 2017 roku. RMG będzie platformą wykorzystującą technologię blockchain, która zapisywała będzie cyfrowo własność kruszców przechowywanych w zabezpieczonych sejfach Royal Mint. Rozproszony rejestr zapewni bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie procesu kupna, przetrzymywania oraz handlu złotem.

[clear]

Informacja: The Royal Mint and CME Group to Launch Royal Mint Gold


[clear] Royal Mint posiada unikatową historię oraz reputację zdobytą przez kilka wieków handlu złotem, lecz do teraz nie było kompleksowego rozwiązania pozwalającego na cyfrowy handel fizycznym złotem. Nowa platforma znacząco przyczyni się do szybszego, tańszego i bardziej bezpiecznego procesu kupna, sprzedaży czy przetrzymywania złota oraz innych metali szlachetnych. Jest to połączenie przodującej mennicy światowej, lidera w branży kontrktów futures i najlepszej technologii przesyłu wartości.

 

[clear] Ze wstępnych oświadczeń wynika, że RMG może być zabezpieczone nawet miliardem dolarów w złocie. Platforma będzie umożliwiała handel 24 godziny na dobe, siedem dni w tygodniu. Koszty związane z zarządzaniem oraz przetrzymywaniem będą praktycznie zerowe. Royal Mint nie wyklucza rozszerzenia działalności z tą technologią w przyszłości, jeśli efekty będą satysfakcjonujące.


CME Group wprowadza indeks bitcoin


 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts