Mastercard z 4 nowymi patentami blockchain

Mastercard bierze technologię blockchain całkiem poważnie. Chwilę po tym jak zaprezentowała autorskie API, dowiadujemy się że uzyskała kilka patentów z tej dziedziny. Oprogramowanie z wykorzystaniem nowych patentów usprawniają weryfikację, kontrolę oszustw oraz zarządzanie tytułami transakcji.

Mastercard bierze technologię blockchain całkiem poważnie. Chwilę po tym jak zaprezentowała autorskie API, dowiadujemy się że uzyskała kilka patentów z tej dziedziny. Oprogramowanie z wykorzystaniem nowych patentów usprawniają weryfikację, kontrolę oszustw oraz zarządzanie tytułami transakcji.
Nowe patenty są kolejnym krokiem w budowie środowiska opartego na blockchain w architekturze Mastercard

[clear] Procesor płatności jest przekonany, że w przypadku połączenia tradycyjnych sieci i systemów płatności z walutami działającymi na blockchain zarówno konsumenci jak i  właściciele biznesów będą mogli skorzystać ze zdecentralizowanego blockchaina i znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

[clear] Praktycznie od początku boomu blockchainowego, wiele firm z branży Fintech oraz startupów wnioskowało o rozmaite patenty. Jednym z głośniejszych historii było wystąpienie Blockstream o bardzo ogólne patenty praktycznie definiujące technologię blockchain z obawy o tak zwany trolling patentowy, czyli wykupywanie praw własności do danych rozwiązań czy technologii w celu otrzymania odszkodowania. Jednak również takie giganty jak Goldman Sachs, Nasdaq czy Bank of America wystąpiły o patenty związane z walutami kryptograficznymi w minionych latach.

[clear] Mastercard zdaje się utrzymywać na początku wyścigu o miano lidera z kilkoma już patentami i autorskim blockchainowym API. Jako jeden z największych na świecie procesorów płatności, naturalnym jest adaptacja tej technologii w niedalekiej przyszłości. Firma zdaje sobie sprawę z potencjału i korzyści jakie mogły by z tego płynąć i już od ponad 2 lat w swoich labolatoriach pracuje nad nowymi rozwiązaniami i próbuje włączyć je w swój główny system.

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Przyspiesz swoje transakcje z ViaBTC

ViaBTC który jest obecnie największym poolem minningowym wspierającym Bitcoin Unlimited, ogłosił kolejną innowację. Ich nowa usługa to Akcelerator Transakcji pozwalającu uzytkownikom przyspieszyć nadane transakcje Bitcoin poprzez wprowadzenie ID transakcji oraz kodu captcha. Transaction Accelerator jest darmowy i dostępny dla każdego za pośrednictwem ich strony internetowej.