Mastercard z 4 nowymi patentami blockchain

Mastercard bierze technologię blockchain całkiem poważnie. Chwilę po tym jak zaprezentowała autorskie API, dowiadujemy się że uzyskała kilka patentów z tej dziedziny. Oprogramowanie z wykorzystaniem nowych patentów usprawniają weryfikację, kontrolę oszustw oraz zarządzanie tytułami transakcji.

Mastercard bierze technologię blockchain całkiem poważnie. Chwilę po tym jak zaprezentowała autorskie API, dowiadujemy się że uzyskała kilka patentów z tej dziedziny. Oprogramowanie z wykorzystaniem nowych patentów usprawniają weryfikację, kontrolę oszustw oraz zarządzanie tytułami transakcji.
Nowe patenty są kolejnym krokiem w budowie środowiska opartego na blockchain w architekturze Mastercard

[clear] Procesor płatności jest przekonany, że w przypadku połączenia tradycyjnych sieci i systemów płatności z walutami działającymi na blockchain zarówno konsumenci jak i  właściciele biznesów będą mogli skorzystać ze zdecentralizowanego blockchaina i znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

[clear] Praktycznie od początku boomu blockchainowego, wiele firm z branży Fintech oraz startupów wnioskowało o rozmaite patenty. Jednym z głośniejszych historii było wystąpienie Blockstream o bardzo ogólne patenty praktycznie definiujące technologię blockchain z obawy o tak zwany trolling patentowy, czyli wykupywanie praw własności do danych rozwiązań czy technologii w celu otrzymania odszkodowania. Jednak również takie giganty jak Goldman Sachs, Nasdaq czy Bank of America wystąpiły o patenty związane z walutami kryptograficznymi w minionych latach.

[clear] Mastercard zdaje się utrzymywać na początku wyścigu o miano lidera z kilkoma już patentami i autorskim blockchainowym API. Jako jeden z największych na świecie procesorów płatności, naturalnym jest adaptacja tej technologii w niedalekiej przyszłości. Firma zdaje sobie sprawę z potencjału i korzyści jakie mogły by z tego płynąć i już od ponad 2 lat w swoich labolatoriach pracuje nad nowymi rozwiązaniami i próbuje włączyć je w swój główny system.

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts