Ivy – nowy język programowania SmartContracts

Chain – blockchainowy startup zaprezentował publiczną wersję demo swojego nowego, zaawansowanego języka programowania dla smart contractów pod nazwą Ivy.

[clear]
 [mom_video type=”youtube” id=”bK6wHW1K9jM” width=”560″ height=”328″] [clear]

Ivy został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu go w smart contractach aby zauważalnie zwiększyć bezpieczeństwo oraz sposób zarządzania własnością w sieci.

[clear] Obecnie rozwój oraz testowanie Ivy odbywało się w zamkniętych, wewnętrznych aplikacjach jednak zespół zapowiedział wypuszczenie całego projektu jako open source.

[clear] Jak możemy przeczytać na stronie Chain, Ivy ma wiele wspólnego z jeżykiem Solidity znanego z Ethereum, jednak różni się od niego pod względem semantycznym.

[clear] Dan Robinson który pełni funkcję głównego architekta porównuje smart contracty napisane w Ivy do automatów z jedzeniem które umożliwiają otrzymanie danego dobra w zamian za umieszczenie zapłaty, tak jak wymiana monet na butelkę wody. Podobne funkcje zostały wykorzystane w zdecentralizowanej giełdzie cyfrowych aktywów zbudowanej na Ivy.
[clear] Nie została jeszcze podana dokładna data publikacji całego kodu. Takie rozwiązania znacznie ułatwią firmom pracę z cyfrowymi aktywami czy serwisami finansowymi.
Sodality oraz cała sieć Ethereum ma ostatnio coraz więcej problemów i pojawia się coraz więcej sceptycznych opinii na temat jakości tego kodu. Bardzo więc cieszy, że niezależne zespoły rozwijają całkowicie nowe rozwiązania z pola smart contractów. Możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości stabilnych rozwiązań, które znacząco ułatwią życie codzienne oraz obniżą koszta.

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

R3 prezentuje Corda – alternatywa dla blockchain?

Transakcje w platformie Corda mogą być potwierdzane przez dane podmioty bez angażowania niezwiązanych z operacją stron. Corda działa tylko w części w sposób zdecentralizowany. Kolejną różnicą jest możliwość wyboru przez użytkowników gdzie będą przetrzymywać dane. Mogą powierzyć je rozproszonemu rejestrowi lub przetrzymywać je w centralnym depozytorium.
Read More

Bitcoin Heist – Bitcoin na dużym ekranie

Popularyzacja Bitcoina oraz walut kryptograficznych nie jest prostym zadaniem więc przeniesienie go na duży ekran wydaje się dobrym pomysłem. Wietnamski film Bitcoin Heist miał premierę kilka dni temu w największych kinach i wygląda na to, że zbiera pozytywne recenzje.