Ivy – nowy język programowania SmartContracts

Chain – blockchainowy startup zaprezentował publiczną wersję demo swojego nowego, zaawansowanego języka programowania dla smart contractów pod nazwą Ivy.

[clear]
 [mom_video type=”youtube” id=”bK6wHW1K9jM” width=”560″ height=”328″] [clear]

Ivy został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu go w smart contractach aby zauważalnie zwiększyć bezpieczeństwo oraz sposób zarządzania własnością w sieci.

[clear] Obecnie rozwój oraz testowanie Ivy odbywało się w zamkniętych, wewnętrznych aplikacjach jednak zespół zapowiedział wypuszczenie całego projektu jako open source.

[clear] Jak możemy przeczytać na stronie Chain, Ivy ma wiele wspólnego z jeżykiem Solidity znanego z Ethereum, jednak różni się od niego pod względem semantycznym.

[clear] Dan Robinson który pełni funkcję głównego architekta porównuje smart contracty napisane w Ivy do automatów z jedzeniem które umożliwiają otrzymanie danego dobra w zamian za umieszczenie zapłaty, tak jak wymiana monet na butelkę wody. Podobne funkcje zostały wykorzystane w zdecentralizowanej giełdzie cyfrowych aktywów zbudowanej na Ivy.
[clear] Nie została jeszcze podana dokładna data publikacji całego kodu. Takie rozwiązania znacznie ułatwią firmom pracę z cyfrowymi aktywami czy serwisami finansowymi.
Sodality oraz cała sieć Ethereum ma ostatnio coraz więcej problemów i pojawia się coraz więcej sceptycznych opinii na temat jakości tego kodu. Bardzo więc cieszy, że niezależne zespoły rozwijają całkowicie nowe rozwiązania z pola smart contractów. Możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości stabilnych rozwiązań, które znacząco ułatwią życie codzienne oraz obniżą koszta.

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts