Liczba nodeów SegWit przekroczyła 50%

Dwie ostatnie wersje Bitcoin Core, które wspierają aktywację kodu SegWit są obecnie spierane przez ponad 3000 node’ów z 6022 które obecnie tworzą sieć bitcoin.

[clear] Jak możemy sie dowiedzieć ze strony 21.co, wersja 0.13.1 Bitcoin Core jest wspierana przez 1250 node’ów lub 21% całej sieci. Liczba sympatyków wersji 0.13.12 wynosi 1700 (28.18%).
Implementacja SegWit zostanie przeprowadzona, jeśli conajmniej 95% wszystkich górników oraz kopalni wyrazi chęć jej wprowadzenie i zostanie wygenerowanych 2016 bloków.

[clear] Tymczasem w zeszłym miesiącu inny rodzaj nodeów zyskał dość sporą popularność. Jak możemy sprawdzić na stronie Coin Dance, Bitcoin Unlimited może pochwalić się przekroczeniem liczby 700 node’ów. Odpowiada to prawie 12% całej sieci, gdzie Bitcoin Classic oraz Bitcoin XT mają odpowiednio 2.2% oraz 0.5%.
[clear] coin-dance-unlimitednodes

[clear] Gwałtowny wzrost Bitcoin Unlimited rozpoczął się w połowie stycznia od najnowszych 400 node’ów i wszystko wskazuje na to, że liczba ta zostanie wkrótce podwojona. Największy pool wspierający Bitcoin Unlimited to ViaBTC. BTC.TOP oraz GBMiners równocześnie wspierają alternatywne wersje klienta.

[clear] Pojawiły się również teorie, że tak gwałtowny wzrost wsparcia BU może zakończyć się wraz ze skończeniem się darmowego pierwszego miesiąca w serwisach hostingowych pozwalających postawić wirtualne maszyny i zainstalować na nich interesujące nas oprogramowanie. Takie maszyny działają 24/7 i mogą utrzymywać dane aplikacje online.

[clear] Klient Bitcoin Unlimited pozwala każdemu operatorowi node’a oraz górnikowi na ustawienie własnego limitu wielkości bloku jako alternatywe dla sztywnego 1MB bloku oferowanego przez protokół Bitcoin Core

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Bitcoin na TEDxBydgoszcz

03.10.2015 w Bydgoskim kinoteatrze Adria odbędzie się kolejna edycja TEDx. Jest to konferencja naukowa której celem jest popularyzacja – jak głosi motto – „idei wartych rozpowszechniania”. Obecnym kuratorem jest Brytyjczyk Chris Anderson, były dziennikarz komputerowy i wydawca.