Payza: Liczba transakcji bitcoin wzrosła o 20%

Liczba transakcji Bitcoin obsługiwanych przez globalny procesor płatności Payza wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o ponad 20%

Z usług Payza korzysta ponad 100,000 firm online. Jak podają około 10% ze wszystkich miesięcznych wypłat oraz depozytów jest wykonywana przy użyciu walut kryptograficznych.
W kwietniu 2014 roku przedstawili światu nową funkcjonalność serwisu jaką była możliwość zakupu

Bitcoinów za pomocą środków zdeponowanych na koncie Payza. Dwa miesiące później umożliwili akceptację tej waluty.

Robert Elbaz, odpowiedzialny za marketing Payza:

‘Wolumin jaki możemy zaobserwować od uruchomienia wpłat oraz wypłat bitcoin jest bardzo zachęcający. W ciągu dziewięciu miesięcy od wprowadzenia opcji wypłaty, mamy użytkowników z ponad 100 krajów którzy aktywnie używają tych funkcji. Obserwujemy rozwój walut kryptograficznych od pewnego czasu i zdecydowaliśmy się dołączyć do tej społeczności w Styczniu 2014’

Cały zespół jest bardzo podekscytowany możliwościami jakie dają waluty kryptograficzne dla całej branży e-commerence.

payza

Payza wprowadzi możliwość płatności Bitcoin w tym tygodniu umożliwiając klientom regulowanie należności w kryptowalutach na wszystkich stronach korzystających z tego procesora płatności.

Na początku Payza będzie natychmiastowo zamieniać otrzymane bitcoiny na waluty fiat, więc sklepy będą otrzymywały zapłatę w ‘normalnej’ walucie. Jednak zespół pracuje nad umożliwieniem również wypłąty Bitcoin dla chętnych, lecz na razie niejasne regulacje prawne uniemożliwiają takie rozwiązanie w większości krajów.

Nie ograniczają się oni tylko do Bitcoin, lecz są otwarci również na inne waluty. Firma jest w stanie wprowadzić inne monety jednak narazie są to plany na przyszłość.

Firoz Patel z Payza:

“Wierzymy w potencjał walut kryptograficznych. Wprowadzanie usług wykorzystujących Bitcoin lub inne waluty jest naturalnym krokiem który muszą wykonać wszystkie platformy płatności online”

 

Payza działa w ponad 190 krajach umożliwiając płacenie rachunków, przesyłanie pieniędzy, akceptację płatności online czy przewalutowanie ponad 21 walut. Założenie konta jest całkowicie darmowe oraz nie pobierają oni miesięcznych, ani rocznych opłat za korzystanie.


Czytaj także: Dlaczego powienienś wprowadzić płatności Bitcoin?

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts