
Przedsprzedaż tokenów odbyła się poprzez Konify który znany jest ze zbierania funduszy na projekty kryptowalutowe. Poprzez ten portal zbierał fundusze również GetGems, szyfrowana aplikacja do rozmów poprzez którą będziemy mogli swobodnie wysyłać bitcoiny zbudowana na projekcie Telegram.
Tokeny na Konify są zbudowane dzięki protokołowi Counterparty, który jest ściśle powiązany oraz z bitcoinowym blockchainem oraz zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Środki są przekazywane do uczestniczących projektów na rozwój, a klucze do adresów ze środkami zebranymi w czasie kampanii zostają przekazane do zaufanych członków społeczności.
https://www.youtube.com/watch?v=MlzyI1bfyD4
Co się kryje za walutą?
Factom jest kolejnym projektem który wykorzystuje Bitcoin oraz blockchain lecz nie jako walute. W skrócie, Factom pisze pojedyncze hashe dla bitcoinowego blockchaina co 10 minut co pozwala zabezpieczyć bardzo duże ilości danych bez spamowania blockchaina. Jest wersją popularnego protokołu proof of existence, który pozwala udowodnić że dany dokument istnieje w danym przedziale czasowym w blockchain, lecz Factom poszedł jeszcze dalej i znacznie zwiększył wydajność oraz przepustowość.
Co ciekawe na początku maja Reuters poinformował, że rząd Hondurasu zawarł porozumienie z Factom i będzie używał ich oprogramowania do rejestracji praw z tytułu posiadania ziemi co jest bardzo problematyczne w krajach rozwijających się. Jest bardzo trudno udowodnić prawo do posiadania ziemi i w związku z tym ma miejsce bardzo dużo oszustw. Zespół Factom ma nadzieje, że rozwiąże ten problem poprzez ustalenie własności oraz wprowadzenie do blockchain gdzie każdy będzie miał wgląd.
Coraz więcej startupów pracuje na użyciem bitcoinowego blockchaina do stworzenia aplikacji niekoniecznie związanych z walutą. NASDAQ ogłosił eksperymentalne użycie blockchaina i colored coins w celu tworzenia tokenów które będą reprezentowały akcje firm na jednym z ich rynków.
źródło: https://www.koinify.com/blog/thank-you-for-supporting-factom-and-the-decentralized-movement/