Factom zebrał ponad 2000BTC

Factom czyli zdecentralizowana baza danych zakończył przedsprzedaż swojego oprogramowania zbierając imponujące 2,278BTC. Daje to prawie dwa miliony złotych. Biorąc pod uwagę panujący obecnie rynek niedźwiedzia i spadek wartości bitcoin z ponad $1000 do obecnych $230 jest to wynik zadowalający.FactomFactom sprzedawał tokeny o nazwie Factoid których przeznaczyli 4,4 milionów  co przy ostatecznym wyniku dało średnio 1922.7 Faktoidów za jednego bitcoina. Wyprzedaż publiczna miała różną cenę i im wcześniej  dany inwestor przyłączył się do projektu, tym więcej tokenów otrzymywał za jednego Bitcoina. Tokeny zostały rozdzielone pośród ponad 1500 osób które zdecydowały się wspomóc ten projekt.Platforma sprzedaży tokenów

Przedsprzedaż tokenów odbyła się poprzez Konify który znany jest ze zbierania funduszy na projekty kryptowalutowe. Poprzez ten portal zbierał fundusze również GetGems, szyfrowana aplikacja do rozmów poprzez którą będziemy mogli swobodnie wysyłać bitcoiny zbudowana na projekcie Telegram.
Tokeny na Konify są zbudowane dzięki protokołowi Counterparty, który jest ściśle powiązany oraz z bitcoinowym blockchainem oraz zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Środki są przekazywane do uczestniczących projektów na rozwój, a klucze do adresów ze środkami zebranymi w czasie kampanii zostają przekazane do zaufanych członków społeczności.

https://www.youtube.com/watch?v=MlzyI1bfyD4

Co się kryje za walutą?
Factom jest kolejnym projektem który wykorzystuje Bitcoin oraz blockchain lecz nie jako walute. W skrócie, Factom pisze pojedyncze hashe dla bitcoinowego blockchaina co 10 minut co pozwala zabezpieczyć bardzo duże ilości danych bez spamowania blockchaina. Jest wersją popularnego protokołu proof of existence, który pozwala udowodnić że dany dokument istnieje w danym przedziale czasowym w  blockchain, lecz Factom poszedł jeszcze dalej i znacznie zwiększył wydajność oraz przepustowość.

Private-Property-No-Tresspassing-Sign

Co ciekawe na początku maja Reuters poinformował, że rząd Hondurasu zawarł porozumienie z Factom i będzie używał ich oprogramowania do rejestracji praw z tytułu posiadania ziemi co jest bardzo problematyczne w krajach rozwijających się. Jest bardzo trudno udowodnić prawo do posiadania ziemi i w związku z tym ma miejsce bardzo dużo oszustw. Zespół Factom ma nadzieje, że rozwiąże ten problem poprzez ustalenie własności oraz wprowadzenie do blockchain gdzie każdy będzie miał wgląd.

Coraz więcej startupów pracuje na użyciem bitcoinowego blockchaina do stworzenia aplikacji niekoniecznie związanych z walutą. NASDAQ ogłosił eksperymentalne użycie blockchaina i colored coins w celu tworzenia tokenów które będą reprezentowały akcje firm na jednym z ich rynków.


źródło: https://www.koinify.com/blog/thank-you-for-supporting-factom-and-the-decentralized-movement/

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts