CommBank ogłasza partnerstwo z Ripple

Jest to bardzo duży news zarówna dla Ripple jak i dla całej społeczności skupionej wokół walut kryptograficznych. Kiedy inne banki włączając w to takie giganty jak HSBC lub CITI wspominały o integracji z takimi systemami lub zaczęły pilotażowe prace, David Whiteing CEO CommBanku ogłosił strategiczne partnerstwo z Ripple Labs i zapowiedział pełną integrację z ich sięcią Ripple.

Commonwealth Bank of Australia powstał z inicjatywy Australijskiego rządu w 1911 roku. Jest to międzynarodowy bank mający swoje filie między innymi w Nowej Zelandii, Fiji, Azji, USA czy Anglii. Jest to jeden z największych Australiskich banków oraz jest notowany na giełdzie od 1991 roku.
Takie partnerstwo na pewno zwiększy jakość usług FinTech klientów banku oraz umożliwi ogromne oszczędności. Dzięki natychmiastowemu przesyłu pieniędzy oraz praktycznie zerowych kosztach takich operacji, przedsiębiorcy którzy mają troche wiedzy technicznej będą w stanie stworzyć zupełnie nowe aplikacje oraz rozwiązania wcześniej niemożliwe do realizacji. Nadchodzi koniec ery przelewów SEPA, czekaniu kilka dni na środki czy ogromny prowizji przy przesyłaniu środków z innych krajów.

 

CBA-Branch

Sieć Ripple pozwala wymieniać wszelkie dobra bez żadnych granic geopolitycznych w pięciu sekundowym cyklu lecz w przeciwieństwie do Bitcoin nie jest on stworzony do używania przez konsumentów lecz raczej przez wszelakiej maści instytucje.

 

 

Jako pionier integracji walut kryptograficznych z już istniejącym systemem bankowym, CommBank może stać się wiodącym globalnym bankiem. Możliwym jest że będą wiodącą instytucją specjalizującą się w bankowości internetowej. Dzięki pozycji jaką zajmują w danych krajach mogą mieć realny wpływ na płynność oraz wartość takich walut jak Indonezyjski Rupiah czy Wietnamski dong. Z pewnością wyścig się rozpoczął.W maju chiński bank z Shanghai Free Trade Zone również ogłosił partnerstwo z Ripple Labs integrując tę sieć z ich istnieją platformą

 

 

Takie kooperacje są bardzo potrzebne całej społeczności ponieważ stymulują innowacje oraz współzawodnictwo. CommBank pokazał zarówno inwestorom jak i politykom, że wykorzystanie walut kryptograficznych jest możliwe już dziś. Patrząc na szybkość oraz rozmach z jakim takie sieci jak Ripple rozpychają się łokciami we współczesnej bankowości, możemy być pewni że przyszłość będzie bardzo ciekawa.

czytaj także:
Ripple-Logo

Dlaczego banki wolą Ripple od Bitcoin?

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Fundusze skupują roszczenia wobec Mt.Gox

Pokrzywdzone osoby w związku z utratą środków przez giełdę Mt.Gox czekają na odzyskanie swoich pieniędzy już ponad trzy lata, a końca całego procesu dalej nie widać. Bardziej niecierpliwi mogą odzyskać chociaż część swoich roszczeń za sprawą funduszy hedgingowych, które skupują długi płacąć średnio 15% wartości w gotówce.