Pierwszy bitcoinowy bank

Szwajcara jako kraj znany ze swojej neutralności oraz bezpieczeństwa przetrzymywanych środków może być prekursorem jesli chodzi o opracowanie prawne oraz technologiczne pierwszego bitcoinowego banku. Jak możemy się dowiedzieć z raportu Handelszeitung trwają już prace nad takim projektem i  trwa proces uzyskiwania niezbędnych licencji.Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że zarówno Financial Market Supervisory Authority oraz twórcy potwierdzili, że wnioski o licencje będą składane w ciągu najbliższych tygodni.

swiss-federal-bank-zurich-600

Jak na razie nigdzie na świecie nie powstał podobny bitcoinowy bank.
Guido Rudolphi, specjalista IT oraz jeden z ośmiu ludzi zaangażowanych w tworzenie banku:

“Uzyskaliśmy wsparcie inwestorów oraz przeprowadziliśmy badania nad stosownymi dokumentami niezbędnymi do stworzenia banku”

Jeśli wszystko pójdzie po myśli twórców zarówno giełdy jak i wszelkie serwisy oraz aplikacje specjalizujące się we wdrażaniu płatności bitcoin nie będą musiały walczyć z biurokracją krajów w których chcą rozpocząć działalność oraz negocjować warunków z bankami. Będzie to również bardzo ciekawe jeśli chodzi o podatki ponieważ natura bitcoina nie ułatwia ściąganie takowych. Bank ten będą wyróżniali z tradycyjnych instytucji finansowych klienci którzy będą wciąż generować dochody oraz transakcje w ekosystemach walut kryptograficznych przy ciągłym dostępie do tradycyjnych rozwiązań bankowych.

Zaangażowani w projekt developerzy oraz inne bitcoinowe firmy nie udzielają żadnych szczegółowych informacji na temat banku oraz na jakim etapie są prace. Ciekawym zbiegiem okoliczności, jest ogłoszenie prze Xapo przeniesienia swojej głównej siedzimy do Szwajcarii.

xapo

Xapo znany jest jako jeden z najbezpieczniejszych portfeli oraz serwisów bitcoinowych. Wprowadzili oni nowe standardy bezpieczeństwa jeśli chodzi o przetrzymywanie bitcoinów, a duże nakłady marketingowe bardzo przybliżają ich do stania się globalnym oraz budzącym zaufanie serwisem. Jak możemy przeczytać w ich oświadczeniu na blogu, regulacje prawne w Szwajcarii, neutralność tego kraju oraz głębokie tradycje finansowe przyczyniły się do takiej decyzji.


355e1a7b56e95137d9649e56cdf4025b

Citi wzywa rząd Wielkiej Brytanii do rozmów

 

 

 

 

 

 

[clear] [ad id=”1297″]
Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

R3 prezentuje Corda – alternatywa dla blockchain?

Transakcje w platformie Corda mogą być potwierdzane przez dane podmioty bez angażowania niezwiązanych z operacją stron. Corda działa tylko w części w sposób zdecentralizowany. Kolejną różnicą jest możliwość wyboru przez użytkowników gdzie będą przetrzymywać dane. Mogą powierzyć je rozproszonemu rejestrowi lub przetrzymywać je w centralnym depozytorium.