Dzwoń za pomocą Bitcoin

Nie od dziś wiadomo, że Bitcoin skupia wokół siebie bardzo pomysłowe osoby. Otwarty kod oraz młody wiek całego projektu powoduje, że cały czas powstają nowe rozwiązania wykorzystujące sieć które były nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu.

BitcoinDial jest jednym z nich. Za tym projektem stoi zespół Coinkite i stworzyli tę stronę, aby zademonstrować szerszemu gronu możliwości jakie daje ich narzędzie do budowy aplikacji Bitcoinowych BitKit API, a do wszelkich spraw zwiazanych z siecią telefonii komórkowych użyli  specjalizującemu się w takich rozwiązaniachTwilio. BitcoinDial jest bardzo prostym pomysłem który umożliwia zadzwonienie na każdy numer telefonu na świecie z poziomu przeglądarki internetowej.

Koszt takiego połączenia jest zależny od kraju w jakim nasz rozmówca się znajduje, a należność regulujemy za pomocą płatności Bitcoin w formie przedpłaty. Mamy do wyboru pięć opcji takich jak rozmowa 5, 15, 30 minutowa lub jedno i dwu godzinna. Zaraz po otrzymaniu płatności zostajemy połączeni z podanym numerem.

teleofn

Jest to w pełni funkcjonalna aplikacja więc nie ma czego się obawiać. Jest to swego rodzaju prepaidowy telefon, tyle że płacimy w Bitcoin i nie potrzebujemy nawet telefonu.

Jak dzwonić?

  1. Wpisz numer z którym chcesz się połączyć
  2. Wybierz długość rozmowy oraz czy chcesz, aby Twoja rozmowa była nagrywana.
  3. Dokonaj płatności Bitcoin
  4. Połączenie zostaje zrealizowane zaraz po zaksięgowaniu. Twoja przeglądarka jest jednym końcem połączenia, a numer podany w pierwszym kroku drugim.
  5. Gdy rozłączysz się przed wykorzystaniem wszystkich minut, nie tracisz środków i możesz zadzwonić jeszcze raz

Bardzo proste w obsłudze rozwiązanie które nie wymaga zakładania dodatkowych kont, podawania jakichkolwiek danych czy logowania się w serwisie za każdym razem gdy chcemy do kogoś zadzwonić.

Nie chcę, żeby do mnie dzwonili

Autorzy aplikacji doskonale rozumieją i szanują cudzą prywatność więc umożliwili również blokadę danego numeru. Takie rozwiązania będą pojawiały się coraz częściej ze względu na prostotę obsługi, szybkość przepływu pieniędzy i brak jakichkolwiek barier geopolitycznych przy użyciu tej formy płatności. Niewykluczone więc, że w przyszłości agencje reklamowe zaadaptują te rozwiązanie w celu przeprowadzania akcji marketingowych lub sprzedaży telefonicznej.

Tutaj można zablokować swój numer

System dzwoni z numeru +1 (626) 340-2001

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Anglia liderem w adaptacji kryptowalut

Dokument opublikowany przez Angielski Departament ds. Nauki (UK Government Office for Science) zawiera najnowsze wyniki badań nad technologią rozproszonego rejestru, jaką jest blockchain. Rząd brytyjski wyróżnił osiem kroków do pełnej optymalizacji tego zagadnienia.