Wysyłaj Bitcoin ulubionym artystom na SoundCloud


Poprzez wykorzystanie publiczego API serwisu SoundCloud, ChangeTip umożliwił wysyłanie bitcoinowych tipów swoim ulubionym muzykom. SoundCloud to jeden z największych portali streamujących muzykę oraz podcasty gromadzący ponad 10 milionów użytkowników.

SoundCloud jest miejscem gdzie zaczyna większość artystów oraz dziennikarzy ponieważ oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku, intuicyjny interfejs oraz ogromną bazę użytkowników do których stosunkowo łatwo dotrzeć. Serwis ten oferuje równierz wachlarz możliwości wykorzystania wszelakiej maści social media przez artystów. Nie jest odosobnionym przypadkiem gdzie remiks danego utworu wykonany przez mniej znanego artystę zyskał większą popularność od oryginału.


Podcasty są stosunkowo młodym tematem z marketingowego punku widzenia lecz powoli firmy dostrzegają potencjał jaki w nich drzemie. Mogą one okazać się dużo warte jeśli znajdziemy właściwą tematykę oraz regularnie będziemy publikować nowe materiały. Reklamodawcy zawsze szukają ztargetowanych grup skupionych wokół danej tematyki, a podcasty moga okazać się strzałem w dziesiątkę w czasach gdy jesteśmy bombardowani informacjami i nie skupiamy się na jednej rzeczy.

Screen Shot 2015-05-12 at 4.22.59 PM

Świetna informacja dla fanów muzyki

ChangeTip pisze na swoim blogu:


Wspieranie młodych artystów poprzez natychmiastowe przesyłanie środków na ich konto nigdy nie było tak proste. Wyślij swojemu muzykowi piwo podczas koncertu na żywo poprzez tweetera, prześlij mu napiwek na konto tip.me lub dorzuć kilka monet do prywatnej wiadomości na facebook lub soundcloud.

ChangeTip kontynuuje swoją ekspansję na media społecznościowe. Jest już dostępny między innymi na Reddit, Twitter oraz Facebook co jest już pewnym sukcesem i na pewno w znacznym stopniu przyczyni się do popularyzacji Bitcoin.

Dzięki muzyce dużo nowych technologii zostało zaadaptowanych przez masy włączając w to MP3 i social media na przykłądzie MySpace. Jeśli ChangeTip, czyli Bitcoin powtórzy ten sukces, przyszłość całego ekosystemu Bitcoin będzie rysować się w coraz jaśniejszych barwach.

źródło: blog changecoin

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts