12% mieszkańców USA chce używać Bitcoin w ’15

Ostatnia z ankiet przeprowadzonych przez Digital Currency Council (DDC) dała zaskakujące wyniki. Wśród badanych osób ponad 12% obywateli USA odpowiedziało, że chętnie, lub bardzo chętnie uzywała by Bitcoina w 2015r.

Próba statystyczna składała się z 357 dorosłych, a badanie zostało przeprowadzone w marcu 2015. Zaobserwowano również rosnący procent młodych ludzi zainteresowanych walutami kryptograficznymi zarówno w ujęciu teoretycznym jak i używaniu codziennym. Raport ten jest siódmą częścią badania realizowanego przez DCC o nazwie Pulse Report którego zadaniem jest obiektywne badanie popularności i wzrostu całego ekosystemu Bitcoin.DCC CEO David Berger tak skomentował wyniki:

“W przeciwieństwie do reszty nowych technologii, entuzjaści Bitcoin będą w większości klasyfikowani w młodszej części demograficznego spektrum. Moja mamy pewnie nigdy nie będzie używać Bitcoina, ale moja córka na pewno.”

Z ankiety możemy dowiedzieć się, że ludzie w wieku 18-24 lat są nawet cztery razy bardziej chętni do używania Bitcoin niż najstarsza grupa biorąca udział w badaniu w wieku 65+.
poll-survey-shutterstock

Podczas gdy 73.6% respondentów jest negatywnie nastawiona do używania Bitcoin, wyniki pokazują że ludzie są coraz bardziej świadomi i zaczynają uważać Bitcoin jako coś więcej niż śmieszne internetowe pieniądze co było nie do pomyślenia jeszcze rok czy dwa lata temu.

Na rodzimym europejskim podwórku ING w kwietniu przeprowadziło największą ankietę uwzględniającą Bitcoin. Wyniki przedstawiono z podziałem na kraje i tak ponad 36% ankietowanych w Turcji zgodziła się z tezą, że “Bitcoin jest przyszłością przesyłu pieniędzy” przy czym w Holandii odsetek ten wyniósł nieco ponad 8%.

Wyniki ankiety możecie zobaczyć tutaj ING: Cash no longer king! Mobile banking still rising
Pokazuje to kontrast pomiędzy tymi krajami ponieważ Holandia jest jednym z liderów jeśli chodzi o usługi oraz infrastrukture Bitcoin w Europie, podczas gdy Turcja posiada tylko kilka usług oraz firm akceptujących płatności w tej walucie. Jednak to w Turcji konsumenci używają bankowości mobilnej najchętniej z wszystkich europejskich krajów. Zainteresowanie Bitcoinem pokazuje, że młodzi ludzie szukają nowych rozwiązań.


źródło: http://www.digitalcurrencycouncil.com/

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts