Płać Bitcoinami w każdym terminalu PayPass

Startup OneBit opracował rozwiązanie dzięki któremu poprzez ich aplikację będziemy mogli płacić Bitcoinami wszędzie gdzie obsługiwany jest sieć MasterCard PayPass
OneBit przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa zamienia natychmiastowo bitcoiny na każdą walutę lokalną używająć BitPay i płacąc właścicielowi poprzez terminal NFC. OneBit umożliwia płatność w każdym miejscu wyposażonym w MasterCard PayPass na całym świecie, przy zerowej prowizji.

8e4d7652d2f19b55caee908d0ccedde0
OneBit został stworzony przez Toby’ego Hoenisch’a na Mastercard Hackathon i zdobył uznanie MasterCard oraz całego jury.
MasterCard pracuje nad nawiązaniem partnerstwa z OneBit lecz jak narazie startup jest we wczesnej fazie rozwoju. Jak na razie dostępny jest tylko na zaproszenie które można uzyskać zapisując się na ich stronie internetowej OneBit jako tester.

Jak mówi Hoenisch:

“Nie chcemy wypuszczać niedokończonego portfela, aby uniknąć nieprzyjemności w związku z prawem KYC. Regulacje prawne są jak na razie głównym powodem dla którego nie możemy wypuścić pełnej wersji”

Autor projektu ma spore doświadczenie w bezpieczeństwie IT oraz kryptografii, a jego współpracownicy pracowali wcześniej jako specjaliści od projektowania interfejsów oraz zabezpieczeń w aplikacjach mobilnych.

“Bitcoin niezmiennie fascynuje mnie od ponad trzech lat, ale nigdy nie udało mi się stworzyć pełnego projektu aż do teraz. Pracujemy nad oficjalną współpracą z MasterCard oraz bankiem DBS. Z ich pomocą jestem spokojny o to, że możemy zbudować OneBit i nie podzielić losu Charliego Shrema”

OneBit został zaproszony na startup bootcamp fintech accelearator s Singapurze. Jesli wszystko pójdzie po ich myśli zostaną oficjalnie wsparci przez bank DBS. Pierwszą oficjalną datą rozpoczęcia

Jest to całkiem nowe rozwiązanie ponieważ dzięki temu projektowi będziemy mogli płacić bitcoinami z poziomu naszego portfela na telefonie komórkowym w każdym miejscu wyposażonym w terminal płatniczy. Nie będzie konieczności przekonywania sklepów i firm do prowadzenia tej formy płatności we własnym zakresie.7-onebit

Terminale płatnicze NFC wykorzystujące PayPas są bardzo popularne zarówno w Europie jak i Singapurze oraz zdobywaja coraz większą popularność w Kanadzie oraz Australii. OneBit ma szansę ułatwić codzienne życie posiadaczy bitcoinów i umożliwić im wydawanie swoich środków bez konieczności wymieniania ich na giełdach.

Współpraca z MasterCard z tym projektem, gdzie wykorzystywane jest ich API we współpracy z BitPay jest dość zaskakujące biorąc pod uwagę ich oświadczenie odnoście stosunku firmy do walut kryptograficznych.

 

W grudniu 2014 ogłosili:

“Anonimowość walut kryptograficznych jest sprzeczna z polityką firmy MasterCard ponieważ umożliwia wykonywanie nielegalnych transakcji takich jak kupowanie zakazanych przedmiotów, pranie pieniędzy, wspieranie terroryzmu oraz innych posunięć bez możliwość wykrycia oraz poddania regulacjom prawnym”

Prawdopodobnie poprzez baczne obserwowanie projektu oraz coraz większą przychylność rządów na całym świecie MasterCard zdał sobie sprawę, że Bitcoin już na dobre zagości w nowoczesnej bankowości. Naturalnym jest, że ten kto pierwszy zacznie rozwijać rozwiązania oparte o tę technologię zgarnie największy kawałek tortu.


źródło: www.getonebit.com

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts