Magnr: Konta oszczędnościowe oparte o blockchain

Magnr jest drugim produktem od zespołu BTC.sx, popularnej platformy tradingowej mającej swoją premierę w 2013 roku. Magnr jest pierwszą na świecie platformą dla oszczędności Bitcoin opartą o blockchain z oprocentowaniem 2.18% w skali roku.

 

Jak możemy dowiedzieć się na stronie BitcoinRichList.com ponad 750 milionów dolarów w bitcoinach leży bezużytecznie w portfelach. Magnr daje im możliwość pracowania.

magnr-depot-bitcoin-taux-interet

Konta oszczędnościowe są zbudowane na technologii Blockchain. Mangr pozwala użytkownikom osobistą weryfikację stanu swojego konta poprzez publiczny rejestr znany z Bitcoin. Co więcej, wysokość kwoty należnej z tytułu oprocentowania jest wyliczana z danych zawartych w blockchain więc każdy może sam sprawdzić, czy przelana kwota jest prawidłowa.


Joe Lee, Magnr CEO:
” Wierzymy, że wprowadzamy nowe standardy jeśli chodzi o konta oszczędnościowe. Widzimy jak szybko nowe produkty są przyswajane przez społeczeństwo jako alternatywne inwestycje lub sposoby oszczędzania. Startupy specjalizujące się w dziedzinie FinTech mają jedyną w swoim rodzaju okazję do zrewolucjonizowania bankowości. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że jesteśmy pionierami w kontach oszczędnościowych opartych o waluty kryptograficzne”

Zespół Magnr zdobył środki na rozwój między innymi dzięki weteranom inwestycji bankowych. Joe Lee który wcześniej pracował między innymi w Barclays Bank oraz Macquarie Group odkrył Bitcoin w 2011 roku. Zaczął on grać na giełdzie bitcoinami i zamienił swoją pierwszą inwestycję $100 w ponad $200.000. Dzięki zdobytym środkom był w stanie wesprzeć BTC.sx. Colin Kwan był w kadrze menadżerskiej takich instytucji jak UBS czy Deutsche Bank dzięki czemu produkty tego zespołu spełniają wszelkie wymogi międzynarodowych instytucji.
Platforma BTC.sx będzie poddana rebrandingowi i obie usługi połączą się pod nazwą Magnr. Będą one pracowały razem gdzie mangr będzie odpowiedzialny za przetrzymywanie środków, a BTC.sx za generowanie zysków z których będzie wypłacane oprocentowanie.

magnr1

BTC.sx powstało w 2013 roku. Tylko w pierwszym roku działalności klienci powierzyli im ponad 50 milionów dolarów. Wiodą oni prym jeśli chodzi o bezpieczeństwo włączając w to zimne portfele (cold storage) czyli przetrzymywanie bitcoinów offline czy weryfikacja oraz audyt wypłat przez ludzi. Klienci mają również możliwość pomnożenia swoich środków na dźwigni nawet 10:1. Transakcje tworzone na tej platformie zapełniają tabele kupna oraz sprzedaży na takich giełdach jak Bitfinex, itBit czy Bitstamp co gwarantuje duży wolumen oraz płynność rynku.


apps_0Jak zdobyć środki na swoją aplikację

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Bitcoin Heist – Bitcoin na dużym ekranie

Popularyzacja Bitcoina oraz walut kryptograficznych nie jest prostym zadaniem więc przeniesienie go na duży ekran wydaje się dobrym pomysłem. Wietnamski film Bitcoin Heist miał premierę kilka dni temu w największych kinach i wygląda na to, że zbiera pozytywne recenzje.