Kontrakty Futures

Giełda Bitmex jest stworzona przez profesjonalistów dla profesjonalistów, która oferuje między innymi kontrakty jednodniowe, tygodniowe oraz dwu i pięcio miesięczne dla ceny Bitcoin z możliwością zastosowania dźwigni finansowej x25, x50 a nawet x100.

Jak zarabiać na kursie bitcoin.
[clear]


Waluty kryptograficzne na obecnym etapie najczęściej wykorzystywane są do spekulacji i coraz więcej osób decyduje się na grę na giełdzie. Dzięki wyeliminowaniu granic geopolitycznych, względnej anonimowości, natychmiastowym księgowaniu oraz minimalnych kosztach obsługi coraz więcej firm dostrzega potencjał Bitcoina i przemyca rozwiązania znane z rynków finansowych takich jak Forex do tego ekosystemu. Powstają narzędzia dla profesjonalnych traderów umożliwiające przyzwoity zysk przy odpowiedniej strategii oraz konsekwencji.
[clear] Jednym z ciekawszych instumentów są kontrakty futures. Kontrakt taki jest niczym innym jak umową pomiędzy traderem, a giełdą w której zobowiązujemy się sprzedać lub kupić dane aktywa po ściśle określonej cenie oraz czasie. Zakładamy w którym kierunku idzie cena i dzięki temu możemy zarabiać na kursie niezależnie od tego czy cena rośnie lub spada.
[clear] Giełda Bitmex jest stworzona przez profesjonalistów dla profesjonalistów, która oferuje między innymi kontrakty jednodniowe, tygodniowe oraz dwu i pięcio miesięczne dla ceny Bitcoin  z możliwością zastosowania dźwigni finansowej x25, x50 a nawet x100.
[clear] bitmex
[clear] ZARABIAJ NA PRZEWIDYWANIU CENY BITCOIN
[clear] Z pozoru może to brzmieć trochę skomplikowanie jednak wszystko zostanie wytłumaczone w poniższym materiale.

Cena kontraktów wyznaczana jest na podstawie indeksu średniej ceny z pięciu największych giełd, Coinbase, Bitfinex, OkCoin, ItBit oraz Bitstamp.


Żeby zacząć przygodę z kontraktami Futures musimy założyć konto. Dzięki rejestracji z poniższego linku otrzymacie 10% niższe prowizje!
Link: REJESTRACJA

Giełda zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń włączając w to dwu stoponiowe autoryzowanie oraz szyfrowane emaile. Po potwierdzeniu maila musimy zdeponować środki na naszym koncie. Giełda nie wymaga żadnej weryfikacji ponieważ wszystkie rozliczenia odbywają się za pomocą Bitcoin. Po lewej stronie wchodzimy w zakładkę “Deposit” i wysyłamy nasze monety na wskazany adres
1deposit

[clear] Po zdeponowaniu naszych środków musimy zdecydować się z którym instrumentem będziemy próbowali naszych sił. Wszystkie kontrakty są widoczne na samej górze strony wraz z opisami. Cały proces handlu jest taki sam, różnią się one tylko oferowaną dźwignią oraz zadeklarowaną datą która jest ściśle określona. Możemy swobodnie handlować oraz realizować zyski, jednak będą one wypłacone dopiero po zamknięciu danego kontraktu.

kontrakty
[clear] Giełda umożliwia szereg kontraktów zawieranych na różne okresy czasu.
XBT24H : 24 godzinny kontrakt ceny BTC z dźwignią x100
XBT7D   :  Tygodniowy kontrakt ceny BTC z dźwignią x50
XBTV15 :  Tygodniowy kontrakt ceny BTC z dźwignią x25
XBTz15  :  2 miesięczny kontrakty ceny BTC z dźwignią x25
XBTH16 :  5 miesięczny kontrakt ceny BTC z dźwignią x25
XBUZ15:  2 miesięczny kontrakt ceny  BTC z dźwignią x5
XLT7D   :   Tygodniowy kontrakt ceny LTC z dźwignią x15
ETH7D:  Tygodniowy kontrakt ceny ETH z dźwignią x5
[clear] Otwarcie pozycji oznacza obowiązek sprzedaży lub kupna danych kontraktów w ściśle określonym czasie po aktualnej cenie. Możliwym jest również zamknięcie pozycji wcześniej, jednak ewentualny zysk będzie dostępny dopiero po rozliczeniu danego kontraktu.
[clear] I tak mamy na przykład kontrakt XBT24H oferujący 24h umowę przy dźwigni x100 co daje możliwość gry depozytem 100 razy większym niż dysponujemy. Kontrakt ten jest egzekwowany o godzinie 14:00 każdego dnia( 12:00 UTC) i jeśli wcześniej nie zamkniemy dane pozycji, zostaje ona zamknięta automatycznie po najwyższej ofercie kupna/sprzedaży.
24h

W zależności od wyników naszej analizy kupujemy (jeśli uważamy, że cena wzrośnie) lub sprzedajemy (jeśli uważamy, że cena spadnie).
stoploss[clear] Jeśli nie jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować naszego kontraktu bardzo ważne będzie ustawienie zabezpieczeń dzięki którym nasz pozycja nie zostanie zamknięta przy nagłej zmianie ceny. Przed utratą środków uchroni nas zakładka Stop Limit w której po zakupie zaznaczamy Stop Price czyli cenę przy której chcemy sprzedać ( w przypadku grania na wzrosty [long]), lub kupić ( w przypadku grania na spadki [short] ) czyli zamknąć nasze kontrakty. Limit Price ustala poziom ceny po przekroczeniu lub wyrównaniu którego, nasza oferta ze Stop Price zostaje zrealizowana.
[clear]

close limit
[clear
Zakładka Close Limit pozwala na zdalne zamknięcie pozycji po danej cenie co umożliwi realizację zysków. W zakładce Close Market  możemy jednym przyciskiem zamknąć pozycję po aktualnie najwyższej cenie.

[clear] PRZYKŁAD:
Kupiliśmy [long] 100 kontraktów w cenie $278.6 za sztukę. Uważamy, że cena wzrośnie do $285 więc ustawiamy Close Limit $285. Mamy jednak na uwadzę zmienność rynku więc zabezpieczamy się przed stratą poprzez ustawienie Limit Price na $278.2 , a Stop Price na $278. Dzięki temu zabiegowi w przypadku spadku ceny ograniczymy nasze straty poprzez sprzedaż za $278, a w przypadku spełnienia się naszych analiz sprzedamy za $285 dając kilkuset procentowy zysk.

 


[clear] Gra na kontraktach futures z tak dużą dźwignią umożliwia solidny zarobek jednak wiąże się również z dużym ryzykiem. Bardzo ważna jest edukacja, wnikliwe analizy, konsekwencja oraz spokój. Należy pamiętać, że nie jest to maszynka do robienia pieniędzy, a jedynie narzędzie umożliwiające spekulację. Na stronie Coinformacje.pl będą umieszczane analizy oraz różne wskazówki pozwalające zwiększyć swoje szanse. Jest to dopiero pierwsza część poradników. W razi jakichkolwiek pytań proszę o pozostawienie komentarza lub wiadomość na [email protected]

Zacznij handlować kontraktami futures: :REJESTRACJA

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts