Satoshi Nakamoto nominowany do nagrody Nobla

Bhagwan Chowdhry, profesor z Uniwesrysity of California poinformował o nominowaniu Satoshi Nakamoto do nagrody Nobla z dziedziny nauk ekonomicznych.

Bhagwan Chowdhry, profesor z Uniwesrsity of California poinformował o nominowaniu Satoshi Nakamoto do nagrody Nobla z dziedziny nauk ekonomicznych.

 

Proces wyboru laureatów tej prestiżowej nagrody rozpoczął się w październiku bieżącego roku gdzie ponad 3000 naukowców oraz badaczy z całego świata będzie mogło składać swoje propozycje. Nabór wniosków kończy się w styczniu 2016, a gala oraz ogłoszenie zwycięzców będzie miała miejsce w grudniu 2016 więc społeczność Bitcoin będzie musiał poczekać rok, aby poznać oficjalne wyniki.

 

 

Profesor Chowdhry uzasadnił swój wybór i zaznaczył, że doskonale zdaje sobie sprawę z faktu anonimowości autora tego protokołu oraz z braku możliwości kontaktu z nim.

 

– Professor Chowdhry

 

“Satoshi Nakamoto ma ogromny wkład w zmianę postrzegania pieniądza. Wywrócił do góry nogami rolę banków centralnych w polityce monetarnej, praktycznie zniszczył instytucje zajmujące się przekazami pieniężnymi pobierające horrendalne prowizje takie jak Western Union, Visa, czy Paypal. Wyeliminował również konieczność oczekiwania na zaksięgowanie, koszty obsługi pieniędzy elektronicznych, serwisy escrow pośredniczące w transakcjach oraz zrewolucjonizował sektor kontraktów elektronicznych.”

Bhagwan Chowdhry na Twitterze- -Why I am nominating Satoshi Nakamoto for the #NobelPrize in Economics https---t.co-iEYdyRslJp #bitcoin @StellarOrg @ethereumproject- 2015-11-08 15-03-16

Model ekonomiczny bitcoina który zawiera określoną ilość pieniądza, przewidywalną oraz transparentną podaż opartą o generowanie nowych monet bardzo podobną do kopania metali szlachetnych cechuje się bardzo dużym wpływem Austriackiej szkoły ekonomicznej. Technologia już teraz ma ogromny wpływ na globalne rynki, a wraz z postępem badawczym zmiany będą coraz bardziej odczuwalne. Nie można ignorować postępu technologicznego z czego doskonale zdają sobie sprawę nowej generacji sędziowie skupieni wokół nagrdy Nobla przez co selekcja stanie się bardziej zróżnicowana.

Satoshi Nakamoto nie ujawnił się od czasu opublikowania swojego konceptu w 2008 roku i pomimo wielu prób dziennikarzy oraz internautów w identyfikacji autora Bitcoina wciąż pozostaje anonimowy. Jednak kto wie, może wygrana skłoni go do wyjścia z kryjówki.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Postaw dom za Bitcoin

Bitcoin ma dopiero 6 lat jedank konsekwentnie zdobywa nowych sympatyków oraz podbija nowe branże. Z uwagi na jego praktyczność i innowacyjny charakter firmy na całym świecie decydują się na akceptację tej waluty w zamian za swoje usługi.
Read More

Gify okolicznościowe

Społeczność bitcoin jest bardzo kreatywna co przejawia nie tylko w linijkach kodu nowych aplikacji, ale również w komentarzach bieżących wydarzeń. Poniżej znajdziecie zestawieni gifów obrazujących aktualne ruchy cen.