UE planuje zablokować Bitcoin pod pretekstem walki z terroryzmem

Jak poday Francesco Guarascio z agencji Reuters, Kraje Unii Europejskiej chcą zablokować wirtualne waluty, anonimowe płatności online oraz karty pre-paid pod pretekstem walki z terroryzmem po atakach w Paryżu.
Jak podaje Francesco Guarascio z agencji Reuters, Kraje Unii Europejskiej chcą zablokować wirtualne waluty, anonimowe płatności online oraz karty pre-paid pod pretekstem walki z terroryzmem po atakach w Paryżu.
[clear] Ministrowie spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości zbiorą się w ten piątek (20.11.015) w Brukseli na spotkaniu zwołany po ostatnich zdarzeniach we Francji.[clear] Jednym z głównych tematów obrad z komisją Europejską będzie “zwiększenie kontroli nad pozabankowymi systemami płatności takimi jak elektroniczne/anonimowe płatności, waluty cyfrowe, transfer złota i metali szlachetnych oraz karty pre-paid” jak zawarte jest w dokumencie do którego dotarł Francesco Guarascio[clear] Bitcoin jest obecnie najpopularniejszą cyfrową walutą oraz narzędziem do transferu pieniędzy globalnie, szybko oraz pozornie anonimowo za pośrednictwem internetu bez konieczności udziału pośredników. Koncept taki mimo, że znacznie ułatwia życie wielu ludziom oraz diametralnie obniża koszta operacji finansowych może nie podobać się bankom które tracą kontrolę nad przepływem środków i zostają odcięci od prowizji.
[clear] Pretekst walki z terroryzmem jest absurdalny ponieważ tak samo powinno postulować się za wycofaniem gotówki która jest najczęściej używana w półświatku. Ostatnie zdarzenia mogą mieć wpływ na nasze życie codzienne ze względu na powszechną inwigilację w kierunku której świat zdaje się zmierzać. Należy bacznie obserwować polityków którzy starają się przemycić ustawy ograniczające nam swobody obywatelskie pod pretekstem walki z terroryzmem.
[clear] [ad id=’1297′] [clear]

Czytaj: ‘Bitcoin nie jest anonimowy’

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts