BlockApps: Blockchain Ethereum na licencji Microsoft

BlockApps, specjalizująca się w dostarczaniu oprogramowania opartego o Ethereum została pierwszym licencjonowanym Blockchain-as-a-Service (BaaS) w nowej usłudze Microsoft Azure.

[clear] Firma Microsoft razem z BlockApps ogłosiła współpracę z AlphaPoint specjalizującego się w wymianie aktywów oraz  IOTA rozwijającą technologie mikropłatności w Internet-of-Things.
Azure zostało zaprezentowane w grudniu 2015 id od tego czasu konsekwentnie dodaje nowych partnerów do swojego testowego środowiska blockchain dedykowanemu biznesowi. Platforma Strato od BlockApps jako pierwsza uzyskała oficjalny certyfikat od Microsoft.

[clear]

Marley Gray, dyrektor ds. Blockchain w Microsoft:

“Prosta, szybka oraz łatwa do wdrożenia architektura blockchaina Ethereum pozwala biznesom oraz deweloperom na szybkie wdrożenie licencjonowanego środowiska blockchain za pośrednictwem Azure”

Dzięki takim kooperacjom idea proofs-of-concept (PoCs)  możliwa dzięki technologii blockchain ma szanse bardzo szybki rozwój i wykorzystywanie jej na skale masową.

[clear]

ETHEREUM (ETH)

 

[clear] Ethereum jest protokołem opartym o  zdecentralizowany blockchain na którym działają tak zwane smart contracts, czyli aplikacje wykonujące dokładnie zaprogramowane funkcje bez możliwości jakiejkolwiek przerwy, cenzury, oszustw czy ingerencji osób trzecich. Ethereum może pochwalić się również najwyższą w historii kwotą z branży kryptowalut zebraną w presale wynoszącą ponad $19mln.
[clear]

Rynek bardzo entuzjastycznie zareagował między innymi na tę informację co przekłada się na wzrost ceny. Mniej więcej od połowy lutego cena znacząco rośnie obecnie osiągają cenę ponad $9,4 i kapitalizację rynku ponad $700.000.000 co czyni go drugą co do wielkości kryptowalutą zaraz po Bitcoin. Warto jednak pamiętać, że Ethereum jest bardzo młodym projektem i wciąż ogłaszane są nowe projekt. Na 14.03 ogłoszona jest premiera Homestead– czyli drugiej, stabilnej wersji blockchaina Ethereum zawierającej szereg zmian protokołu oraz sieci umożliwiających dalszy rozwój.
[clear]

http://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/
                                                                        http://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/
[clear]

Szansa dla całego ekosystemu

[clear] Gigant IT  zapowiedział, że Azure Baas będzie dynamicznie rozwijania i zamierza stać się  platformą dla licencjonowanych blockchainów jeszcze tej wiosny. Zapewnia ona wsparcie praktycznie dla każdego roaju blockchaina.

Strato, platforma od BlockApps oparta o Ethereum zapewnia intuicyjne środowiskodo testowania aplikacji opartych o ETH oraz łącznie ich z zarówno prywatnymi jak i publicznymi blockchainami używając firmowych API.

[clear] Od strony technicznej Strato zapewnia możliwość nadania reguł danym transakcjom takich jak  weryfikacja, proof-of-work czy proof-of-stake.

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts