Lisk zebrał ponad $6mln w przedsprzedaży

Lisk, projekt który zamierza dostarczyć oprogramowania umożliwiające prostsze tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (DApps), zakończył przedsprzedaż swoich tokenów osiągając jeden z najlepszych wyników jeśli chodzi o ICO w blockchainowych projektach.

Lisk, projekt który zamierza dostarczyć oprogramowania umożliwiające prostsze tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (DApps), zakończył przedsprzedaż swoich tokenów osiągając jeden z najlepszych wyników jeśli chodzi o ICO w blockchainowych projektach. Zgromadzono ponad 6 milionów dolarów  w różnych kryptowalutach.
Główną funkcjonalnością Lisk jest możliwość budowania zdecentralizowanych aplikacji przy użyciu języka JavaScript- obecnie najpopularniejszego języka na Github

[clear] Przedsprzedaż zakończyła się wynikiem ponad 14079BTC zgromadzonych za pomocą przelewów bezpośrednich Bitcoin i każdej kryptowaluty obsługiwanej przez ShapeShift oraz 80696177 XCR(crypti) co daje ponad 6,15 miliona dolarów przy obecnym kursie.

Lisk ICO

[clear]

Lisk zapewnia własne API na którym mogą pracować deweloperzy. Każda nowa zdecentralizowana aplikacja zostaje umieszczona w dedykowanym sidechainie Lisk, a w planach jest w przyszłości uruchomić Lisk Virtual Machine, podobnie jak w Ethereum. Dzięki autorskiemu API, Lisk równiez bardzo dobrze odnajduje się w przestrzeni Internet of Things (IoT), które cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno startupów, inwestorów jak i samych deweloperów.

[clear] Mimo, że cała sieć ruszy w połowie kwietnie już teraz może pochwalić się nawiązaniem współpracy z usługą Microsoft Azure’s ‘Blockchain as a Service’ (BaaS)  i był jednym z projektów wyróżnionych na blogu Azure. Lisk również bardzo ułatwia łączenie różnych narzędzi takich jak Github dzięki czemu budowanie nowych aplikacji staje się dużo prostsze.
[clear]

https://www.youtube.com/watch?v=Rk_0TjP1gjY

[clear] Lisk używa modelu Proof of Stake (PoS) do zabezpieczenia swojego blockchaina

 

ws.
Projekt został wyłączony z innego altcoina, jakim jest Crypti. Rozłam nastąpił po tym gdy niektórzy z zespołu Crypti nie zgadzali się co do kierunku w którym ma się rozwijać ta kryptowaluta. List tworzą  Max Kordek i Olivier Beddows.

Dystrybucja
100 milionów Lisk będzie rozdystrybuowane w następujący sposób:

  • 85% dla uczestników przedsprzedaży ICO
  • 8% dla deweloperów rozwijających kod źródłowy
  • 4% dla kampanii promocyjnych
  • 2% dla partnerów
  • 1% do rozdania społeczności
[clear] Strona główna: lisk.io/

whitepaper: Lisk whitepaper

Akademia Lisk: Lisk Academy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts