SegWit zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku

Kod rozwijanej od dłuższego czasu odpowiedzi na problem skalowania Bitcoina może być gotowy i zaprezentowany światu już 15 listopada.

Kod rozwijanej od dłuższego czasu odpowiedzi na problem skalowania Bitcoina może być gotowy i zaprezentowany światu już 15 listopada.

[clear]

Nowe oprogramowanie w wersji 0.013.1 będzie zawierało więcej linijek kodu dla Segregated Witness (SegWit). Wciąż niewiadomo jednak, czy ta propozycja spotka się z pozytywnym odzewem społeczności i przekona do siebie największe poole, dzięki czemu zaczną wspierać nowy łańcuch.

[clear]

Informacja została rozesła na pośród listy mailingowej dla developerów pracujących na obecnie głównej wersji, Bitcoin Core.  W miniony weekend, deweloper Pieter Wuille opublikował więcej szczegółów.

[clear]
źródło: coin.dance
źródło: coin.dance
[clear] Planowane wdrożenie jest wynikiem miesięcy testów i pracy całego sztabu ludzi. Należy jednak pamiętać, że listopadowa data nie rozwiąże od razu wszystkich problemów bitcoina związanych z przeładowaniem bloków.


Dlaczego zwiększenie wielkości blocków jest konieczne?


SegWit nie będzie nowym standardem w ekosystemie, dopóki ponad 95% górników i pooli nie zdecyduje się na wspieranie uaktualnionej wersji. Co więcej, musi zostać pokonana granica 2016 bloków transakcyjnych, aby sieć w pełni wdrożyła zmianę.

[clear] Jak obiecują autorzy, aktualizacja może ożywić dyskusję wśród społeczności na temat kierunku w którym sieć bitcoin powinna pójść. Problem skalowania próbują rozwiązać różne zespoły składające się z doświadczonych deweloperów Bitcoin jak i nowych twarzy.
Do najbardziej rozwiniętych wersji zaliczają się Bitcoin Unlimited oraz Bitcoin Classic.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Satoshi Nakamoto zdemaskowany?

Podczas ostatniej konferencji Bitcoin Investor’s Conference odbywającej się w Las Vegas, jednym z prelegentów był Craig Steven Wright. Zdecydowana większość publiczności nie miała pojęcia kim on jest, mimo połączenia się poprzez skype wywołał nie małe zamieszanie.
Read More

Postaw dom za Bitcoin

Bitcoin ma dopiero 6 lat jedank konsekwentnie zdobywa nowych sympatyków oraz podbija nowe branże. Z uwagi na jego praktyczność i innowacyjny charakter firmy na całym świecie decydują się na akceptację tej waluty w zamian za swoje usługi.