SegWit zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku

Kod rozwijanej od dłuższego czasu odpowiedzi na problem skalowania Bitcoina może być gotowy i zaprezentowany światu już 15 listopada.

Kod rozwijanej od dłuższego czasu odpowiedzi na problem skalowania Bitcoina może być gotowy i zaprezentowany światu już 15 listopada.

[clear]

Nowe oprogramowanie w wersji 0.013.1 będzie zawierało więcej linijek kodu dla Segregated Witness (SegWit). Wciąż niewiadomo jednak, czy ta propozycja spotka się z pozytywnym odzewem społeczności i przekona do siebie największe poole, dzięki czemu zaczną wspierać nowy łańcuch.

[clear]

Informacja została rozesła na pośród listy mailingowej dla developerów pracujących na obecnie głównej wersji, Bitcoin Core.  W miniony weekend, deweloper Pieter Wuille opublikował więcej szczegółów.

[clear]
źródło: coin.dance
źródło: coin.dance
[clear] Planowane wdrożenie jest wynikiem miesięcy testów i pracy całego sztabu ludzi. Należy jednak pamiętać, że listopadowa data nie rozwiąże od razu wszystkich problemów bitcoina związanych z przeładowaniem bloków.


Dlaczego zwiększenie wielkości blocków jest konieczne?


SegWit nie będzie nowym standardem w ekosystemie, dopóki ponad 95% górników i pooli nie zdecyduje się na wspieranie uaktualnionej wersji. Co więcej, musi zostać pokonana granica 2016 bloków transakcyjnych, aby sieć w pełni wdrożyła zmianę.

[clear] Jak obiecują autorzy, aktualizacja może ożywić dyskusję wśród społeczności na temat kierunku w którym sieć bitcoin powinna pójść. Problem skalowania próbują rozwiązać różne zespoły składające się z doświadczonych deweloperów Bitcoin jak i nowych twarzy.
Do najbardziej rozwiniętych wersji zaliczają się Bitcoin Unlimited oraz Bitcoin Classic.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts