ZCASH – mocny konkurent Bitcoina

W przeciwieństwie do większości walu kryptograficznych (które są praktycznie klonami bitcoinm, lub aktywami na protokole ethereum) Zcash używa całkowicie nowego protokołu o nazwie Zerocash, który oferuje zarówno w pełni anonimowe cyfrowe monety zerocoin, oraz nie anonimowe – basecoin.

W przeciwieństwie do większości walut kryptograficznych (które są praktycznie klonami bitcoin, lub aktywami na protokole ethereum), Zcash używa całkowicie nowego protokołu o nazwie Zerocash, który oferuje zarówno w pełni anonimowe cyfrowe monety zerocoin, oraz nie anonimowe – basecoin.

[clear] Zerocash pozwala na w pełni anonimowe transakcje dzięki wykorzystaniu reguły zk-SNARK, która nie wymaga od żadnej ze stron indentyfikacji w celu przeprowadzenia bezpiecznego transferu.

[clear] Ta technologia pozwaliła na stworzenie blockchaina, który ukrywa nadawce, odbiorce oraz kwote każdej transakcji. Informacje o każdej akcji są dostępne tylko i wyłącznie dla właścicieli klucza.
[clear] W sierpniu 2016, Zcash nawiązało współpracę z NCC Group w celu przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa protokołu Zcash. Przegląd odbył się w dwóch częściach.  Pierwsza część obejmowała sprawdzanie implementacji Zcash w odniesieniu do specyfikacji protokołu. Druga część polegała na analizie kodu C++ oraz implementacji innych języków, skupiając się na Zcash oraz bibliotece libsnark. NCC Group nie znalazło żadnego krytycznego błędu, który miałby wpływ na bezpieczeństwo protokołu.

[clear] Pełny raport  [document url=”https://www.coinformacje.pl/wp-content/uploads/2016/10/NCC-Group-Zcash-Crypto-Report-2016-10-10.pdf” width=”600″ height=”600″]

 

[clear] Rynek zdaje się dostrzegać ogromny potencjał jaki idzie za tym projektem, co widać miedzy innymi na przykładzie kontraktów futures na giełdzie Bitmex. Kontrakty takie są spekulacją na temat przyszłej ceny danych aktywów, oficjalny start Zcash przewidziany jest na 28.10.2016. Więcej na temat kontraktów futures – Kontrakty Futures

capture

Kontrakty bazujące na Bitcoin zanotowały wzrost rzędu 1300% od $18 (0.027BTC) w momencie otwarcia rynku do ponad $261 (0.379BTC)

Nikt nie chce przegabić kolejnego Bitcoina lub Ethereum

W momencie pierwszej przedsprzedaży, cena tokenów ethereum (ETH) wynosiła około $0.30. Dziś wynosi ona $12 co daje prawie 4000% wzrost. Podobnie było w przypadku Bitcoina który wzrósł od zera do ponad $1000 czy tokenów Augur (REP) których cena wzrosła z $0.50 do ponad $6 obecnie.
[clear] Czy Zcash powtórzy sukces swoich poprzedników? Ciężko powiedzieć, jednak jest to bardzo interesująca technologia i należy bacznie się jej przyglądać. Na łamach Coinformacje możęcie spodziewać się materiałów na ten temat.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts