Coinfirm w 100 najlepszych firmach blockchain

Polski startup COINFIRM zadebiutował na 54 miejscu listy stu najbardziej wpływowych firm rozwijających technologię blockchain na świecie. Znalazł się między innymi przed chińską giełdą OKCoin, projektem BitShares czy portfelem Xapo.

[clear]

Lista Richtopia została opracowana na podstawie specjalnego algorytmu analizującego działalność w social media, wpływie na ekosystem i sekretnemu czynnikowi. Brane są pod uwagę wyselekcjonowane metadane z Twittera, Facebooka, Wikipedii, Youtube, LinkedIn oraz Instagrama. Lista zostaje tworzona przez specjalnie opracowaną sztuczną inteligencję i zostaje aktualizowana w każdy poniedziałek.
Na liście znajdziemy największe firmy w branży. Od giełd przez procesory płatności po protokoły czy systemy analizujące.

[clear]

Coinfirm to firma specjalizująca się w szeroko pojętym AML/KYC (Know Your Customer), czyli śledzeniu adresów oraz weryfikacji użytkowników. Od samego początku wszystkie transakcje w sieci Bitcoin są publiczne, dostępne w czasie rzeczywistym oraz są pseudo-anonimowe. Ich potencjalne anonimowość polega na trudnościach w wyśledzeniu użytkownika oraz przypisania danego adresu bitcoin do konkretnej osoby. Wiele osób błędnie uważa, że bitcoin daje im pełną ochronę prywatności jednak takie firmy jak Coinfirm udowadniają że tak nie jest.
[clear] coinfirm
[clear]

Startup z Warszawy skupia się na zarządzaniu ryzykiem oraz zagadnieniem compilance w celu tworzenia zaawansowanych raportów AML(Anti-Money Laundering). Silnik wyszukiwarki dostępnej na ich stronie jest bardzo zaawansowany. Wykorzystują ogromne bazy danych, historie transakcji oraz własne, wypracowane strategie, aby odnaleźć anomalie w protokole blockchain.
[clear]


[quote font=”trebuchet” font_size=”18″ bgcolor=”#” color=”#” bcolor=”#” arrow=”no”]Compliance to świadoma, systemowa i zintegrowana z organizacją dbałość o komplementarne stosowania ducha prawa i jego litery, tak aby organizacja mogła skutecznie osiągać cele biznesowe[/quote]
[clear] Każdy kto zarejestruje się na platformie, będzie w stanie stworzyć własny raport finansowy o wybranym adresie Bitcoin. Coinfirm ma również w swojej ofercie analizę ryzyka w oparciu o AML dla swoich klientów. Szeroko pojęty Compilance zaczyna odgrywać coraz większą rolę w ekosystemie Bitcoin z uwagi na konieczność dostosowania się giełd czy serwisów wykorzystujących tę technologię do obowiązującego prawa w danym kraju. Zdecydowanie ułatwi to również współpracę z obecnymi firmami działającymi w sektorze bankowym, finansowym czy ubezpieczeniowym.

[clear] Kolejnymi usługami jakie są dostępne do zarejestrowaniu są na przykład notyfikacje o otrzymaniu lub wysłaniu transakcji z obserwowanego adresu czy zwiększeniu bezpieczeństwa operacyjnego dla klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.
[clear]

Coinfirm przeciera coraz to nowe szlagi w branży walut kryptograficznych i dokłada swoimi usługami spore cegły pod budowę mostu pomiędzy technologią blockchain a obecnymi finansami. W dalszym ciągu dostępna jest jedynie wersja beta, jednak warto śledzić rozwój tego projektu ponieważ już na tym etapie widać olbrzymi potencjał.


 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

BitLicense: Nieudana próba kontroli Bitcoin

Po ponad roku spekulacji oraz przekłądania terminów, BitLicense opracowana przez New York State Department of Financial Services jest wreszcie gotowa. Jest to pierwszy tego rodzaju dokument na świecie i określa on wszelkie regulacje dotyczące firm Bitcoinowych mających swoją siedzibę w Nowym Yorku oraz firm obsługujących klientów z tego miasta.