CME Group wprowadza indeks bitcoin

Jeśli tak duży gracz jak CME dostarcza ETF lub kontrakty futures dla Bitcoina, handel kryptowalut może zainteresować dużo więcej inwestorów i przyciągnąć nowy kapitał do ekosystemu.

Jedna z największych firm specjalizujących się w obsłudze kontraktów przyszłościowych (futures) działająca na czterech giełdach – CME, CBOT, NYMEX oraz COMEX – wprowadza do swoich usług  dokładny indeks monitorujący dzienną cenę Bitcoin.

[clear] The Bitcoin Real Time Index (BRTI) jest obliczany przy wsparciu operującego w Londynie startupu Crypto Facilities i prezentuje globalne nastroje na rynkach bitcoin zebrane w jeden instrument. The Bitcoin Reference Rate (BRR) będzie podawane raz dziennie w parze Bitcoin/USDolar.

[clear] Indeks będzie uaktualniany po godzinie 15:00 UTC (16:00 czasu Polskiego).
[clear]

Oficjalny raport CME:

CME CF Bitcoin Reference Rate & CME CF Bitcoin Real Time Index


 

[clear] Obydwa indeksy zbierają informacje o cenie bitcoin z platform handlowych z całego świata włączając w to Bitfinex, Bitstamp, Coinbase, Genesis Global Trading, itBit oraz Kraken.
Jak podaje CME  Group, głównym celem jest dostarczenie klientom aktualnych oraz dokładnych danych o cenie bitcoin, aby umożliwić im dokładną wycenę cyfrowych i kryptograficznych aktywów handlowanych na blockchain.
Indeks został zaprezentowany po miesiącach beta testów oraz konsultacji z kilkunastoma ekspertami.

[clear] Zarząd CME Group już od pewnego czasu pokazuje zainteresowanie walutami kryptograficznymi. Dyrektor wykonawczy, Sandra Ro poinformowała o zwiększonym zainteresowaniu i planowaniu uruchomienia większej ilości ETF (exchange-traded funs) w oparciu o bitcoin.

[clear] Nowa usługa od CME może być używana jako podstawa do budowy nowych kontraktów futures, które ułatwią inwestorom handel Bitcoinem.

[clear] Handel Bitcoinem nie należy do najłatwiejszych jak możemy przeczytać w Wall Street Journal. Szczególnie firmy brokerskie w USA sceptycznie podchodzą do walut kryptograficzncyh przez co traderzy muszą otwierać konta bezpośrednio na giełdach z których większość jest słabo uregulowana prawnie. Jeśli tak duży gracz jak CME zaczyna interesować się rozwojem  ETF lub kontraktów futures dla Bitcoina, handel kryptowalut może zainteresować dużo więcej inwestorów i przyciągnąć nowy kapitał do ekosystemu.

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts