Ubezpieczenie dla giełd Bitcoin

Mitsui Sumitomo zaprezentował nowy produkt ubezpieczeniowy, który ma za zadanie chronić aktywa giełd walut kryptograficznych przed atakami hakerskimi. Na chwilę obecną zapewniają pokrycie strat do prawie 9 milionów dolarów.

[clear] Nowy produkt został opracowany przy współpracy z japońską giełdą bitFlyer. W zależności od umowy w przypadku ataku firma wypłaci od 10 milionów do miliarda Yuanów ( od $88,500 do $8,85 milionów) jak podaje Nikkei.

[clear] Ubezpieczenie pokryje zniszecznia oraz straty w przypadku ataków hakerskich, nieautoryzowanych dostępów oraz innych przestępstw cybernetycznych, wliczając w to czynnik ludzki w postaci błędów popełnianych przez pracowników. Firma nie zostawi również swoich klientów samych z informowaniem użytkowników o incydentach jak i postępowaniami prawnymi w danych krajach. Obecnie produkt jest dostępny tylko dla firm pracujących z Bitcoinem.

[clear] Składka ubezpieczenia będzie obliczana na podstawie zysków giełdy i będzie oscylować w granicach od kilkuset tysięcy do kilku milionów yuanów.

[clear] Firmy ubezpieczeniowe dopiero zaczynają swoją przygodę z Bitcoinem z powodu wciąż wysokiego ryzyka który wciąż towarzyszy sektorowi kryptowalut. Wciąż rosnące zainteresowanie oraz napływ nowej gotówki jednak skutecznie przekonuje do powiększenia swojego portfolio produktów.

[clear] W 2014 roku miał miejsce największy upadek w społeczności Bitcoin, a mianowicie ogłoszenie niewypłacalności mieszczącej się w Tokyo giełdy MT.gox która obsługiwała ponad 70% wszystkich transakcji na świecie.
W kwietniu 2015 fundusz inwestycyjny pod kierownictwem Mitsui Sumitomo zainwestował w giełdę bitFlyer, która obecnie jest największą giełdą w Japonii mogąca pochwalić się wolumenem transakcji przekraczającą 100 miliardów yenów (ok 885 milionów dolarów).
[clear] Takie rozwiązania będą coraz częściej spotykane i tylko kwestią czasu jest, gdy ubezpieczyciele z rodzimego podwórka zaczną opracowywać podobne produkty.
Historia zniknięć polskich giełd ze środkami klientów jest dość bogata, a najgorętszą historią jest utrata ponad 5 milionów złotych przez giełdę bitcurex.
[clear] Na polu bezpieczeństwa i ewentualnych odszkodowań jeszcze dużo pracy przed nami, jednak bez tego typu regulacji nie będzie możliwy rozwój oraz ekspansja na nowe rynki oraz gałęzie. Może jest to najwyższy czas, aby opracować standardy zabezpieczające klientów jak i same giełdy dopasowane do rodzimego systemu prawnego?

 

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts