CISCO na czele nowego blockchainowego konsorcjum

Cisco, Bosh, BNY Mellon, Foxconn oraz Gemalto rozpoczęło współpracę za pośrednictwem nowego konsorcjum badającego oraz rozwijającego technologię blockchain w dziedzinie Internet of Things. Giganci technologiczni zapowiedzieli przedstawienie gotowego produkuw ciągu kilku najbliższych lat.

Cisco, Bosh, BNY Mellon, Foxconn oraz Gemalto rozpoczęło współpracę za pośrednictwem nowego konsorcjum badającego oraz rozwijającego technologię blockchain w dziedzinie Internet of Things. Giganci technologiczni zapowiedzieli przedstawienie gotowego produkuw ciągu kilku najbliższych lat.

[clear] Grupa w której skład wchodzą również blockchainowe startupy Consensus Systems (ConsenSys), BitSE oraz Chronicled Inc zapowiedziała rozpoczęcie prac nad blockchainem dla Internet of Things- konceptu w którym urządzenia codziennego użytku będą połączone z internetem i będą miały możliwość wysyłania i odbierania danych.
Jeśli więcej urządzeń zostanie podłączonych do sieci przyniesie to niewątpliwe korzyści dla konsumentów oraz biznesów, ale również narazi je na ataki cyberprzestępców.
[clear] Joe Pindar, dyrektor strategii produktów w  Gemalto:

“Bezpieczna identyfikacja fizycznych przedmiotów, przesyłek oraz aplikacji będzie olbrzymią szansą biznesową w nestępnej dekadzie. Drogie części łańcuchów dostaw czy w pełni regulowane gałęzie przemysłu jak energia, farmaceutyki czy wszelakiej maści patenty mogą korzystać z technologii blockchain już w następnych 10 latach.”

[clear] Blockchain jest rozproszoną bazą danych zawierającą wszystkie transakcje zabezpieczoną przez sieć komputerów współpracujących ze sobą oraz zaawansowaną kryptografią. Dzięki temu możliwym będzie wypracowanie dodatkowych rozwiązań zwiększających  bezpieczeństwo oraz zarządzanie identyfikacją danych podmiotów w aplikacjach IoT.

 

[clear] Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa zrzeszająca gigatnów branż technologicznych czy finansowych nad pracą z technologią blockchain. Ponad 40 banków współpracuje w R3 CEV nad rozwiązaniem dla branży finansowej opartej o tę technologią, a takie giganty jak IBM oraz Hitachi są częścią konsorcjum kierowanego przez Linux Foundation.


Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Bitcoin na TEDxBydgoszcz

03.10.2015 w Bydgoskim kinoteatrze Adria odbędzie się kolejna edycja TEDx. Jest to konferencja naukowa której celem jest popularyzacja – jak głosi motto – „idei wartych rozpowszechniania”. Obecnym kuratorem jest Brytyjczyk Chris Anderson, były dziennikarz komputerowy i wydawca.
Read More

Przyspiesz swoje transakcje z ViaBTC

ViaBTC który jest obecnie największym poolem minningowym wspierającym Bitcoin Unlimited, ogłosił kolejną innowację. Ich nowa usługa to Akcelerator Transakcji pozwalającu uzytkownikom przyspieszyć nadane transakcje Bitcoin poprzez wprowadzenie ID transakcji oraz kodu captcha. Transaction Accelerator jest darmowy i dostępny dla każdego za pośrednictwem ich strony internetowej.
Read More

Visa stawia na Bitcoin

Bitcoin coraz śmielej rozpycha się w świecie finansów i jasnym jest, że nie można go dłużej ignorować. Wiedzą o tym również najwięksi gracze na rynku tacy jak VISA która jest jednym z największych na świecie pośredników płatności oraz dostarcza terminale płatnicze.
Read More

R3 prezentuje Corda – alternatywa dla blockchain?

Transakcje w platformie Corda mogą być potwierdzane przez dane podmioty bez angażowania niezwiązanych z operacją stron. Corda działa tylko w części w sposób zdecentralizowany. Kolejną różnicą jest możliwość wyboru przez użytkowników gdzie będą przetrzymywać dane. Mogą powierzyć je rozproszonemu rejestrowi lub przetrzymywać je w centralnym depozytorium.