Overstock sprzedał pierwsze akcje za Bitcoin

Overstock.com [ OSTK, +2.64% ]poinformaował, że prezes oraz milioner Patrick M. Byrne zrealizował pierwszą transakcje kryptograficznych obligacji na kwotę pół miliona dolarów. Za cel firma postawiła sobie sprzedaż ponad 25 milionów obligacji kryptograficznych zapisanych w tej samej technologii w jakiej jest bitcoinowy blockchain.
Overstock-First-Day-Bitcoin-Sales

Jak mówi Byrne:

Chciałem być pierwszym właścicielem kryptograficznych obligacji. Chcę również w ten sposób pokazać moją wiarę nie tylko w Overstock, ale również w platformę opartą o blockchain którą zbudowaliśmy i przyczyni się ona do nadchodzącej kryptorewolucji”

To pionierskie wydarzenie jest częścią większej inicjatywy overstock skupiającej się na kryptowalutach zwanej Medici oraz ich platformy TØ.com. TØ.com jest zbudowana na blockchainie oraz protokole wykorzystującym Open Assets takim jak ColoredCoins.

Każdy kto zdecyduje się nabyć obligacje poprzez TØ.com będzie w stanie śledzić swoją własność poprzez bitcoinowy blockchain. TØ.com oferuje możliwość handlu akcjami tego samego dnia co jest bardzo dużą zmianą jeśli porównamy to z Wall Street gdzie cały proces zmiany właściciela akcji trwa około trzech dni. Takie rozwiązania pokazują, że projekty oparte na technologiach zaczerpniętych z walut kryptograficznych oraz Open Assets wynoszą na zupełnie inny poziom handel takimi instrumentami finansowymi. Transparentność, szybkość oraz bezpieczeństwo nigdy nie było tak rozwinięte i dostępne na każdego.

to

Pierwsza emisja akcji Overstock została przeprowadzona dla ekskluzywnych wykwalifikowanych instytucjonalnych traderów którzy wpisują się w definicję “akredytowanych inwestorów” która została sformułowana na podstawie Rule 506(c) of Regulation D under the Securities Act of 1933.


colored-coinsCzym są Colored Coins?

 

Total
0
Shares
1 comment
  1. Wato dodać, że Patrick Byrne jest fanem kryptowalut ponieważ jest on zagozalym wolnorynkowcem i widzi w Bitcoinie narzedzie do walki z opresja regulacji panstwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts