BITCOINY DOSTĘPNE W PONAD 700 BANKOMATACH EURONET

Obecnie jedną z największych przeszkód w drodze Bitcoina do mainstreamu jest jest wciąż problematyczny proces nabywania tej waluty. Powstaje coraz więcej giełd oraz kantorów lecz dalej mogą one wprowadzać użytkowników w zakłopotanie jeśli nie mieli wcześniej styczności z tego rodzaju aplikacjami.

Bankomaty Bitcoin w Polsce nadal są ciekawostką, a w aplikacjach takich jak LocalBitcoins czy Mycelium które oferują możliwość kupna oraz sprzedaży bezpośrednio od innych osób kurs jest zawyżony. Dopóki nie rozwiążemy i nie usprawnimy tego procesu bitcoin dalej będzie głównie wykorzystywany do spekulacji oraz drobnych internetowych zakupów.

exchange-3d1893480ab3d9baff0364f927c79b3ec1efb3de2e99b5afa92de30181c50e42

Polskie giełdy starają się jak najbardziej ułatwić korzystanie z tej internetowej waluty takimi ruchami jak umożliwienie wpłat w sklepach Żabka, Fresh oraz kioskach ruchu, gdzie środki zostają automatycznie zdeponowane na danym koncie giełdy. Po wykonaniu takiej wpłaty wystarczy zakupić Bitcoin i wypłacić je na swój portfel. Jednak miesiąc temu polską społeczność Bitcoin obiegła informacja o wypowiedzeniu umowy przez pośredników płatności oferujących przelewy natychmiastowe największym giełdom oraz kantorom [czytaj: Banki atakują polskie giełdy]. Stało się tak w wyniku nacisków Banków na tych operatorów, aby bardziej konsekwentnie weryfikowały użytkowników w celu przypisania danej osoby do konkretnego przelewu.

Giełda BitStar właśnie zaprezentowała całkiem nowe rozwiązanie. Umożliwili oni deponowanie środków na swojej giełdzie w ponad 700 bankomatach sieci  Euronet. Jest to duży krok w kierunku zintegrowania istniejących rozwiązań z walutami kryptograficznycznymi.

Przed wpłatą należy po zalogowaniu się na konto giełdy wypełnić formularz znajdujący się w zakładce Wpłaty > Euronet , a następnie wypełnić formularz.

bitstar

Po poprawnym wypełnieniu formularza oraz wygenerowania indywidualnego numeru wpłacającego należy zarejestrować kartę w bankomacie i możemy zasilać nasze konto w dowolnym bankomacie.

Prowizja od takiej operacji wynosi 0,4% gdzie środki zostają zdeponowane następnego dnia roboczego lub natychmiastowo, gdy dopłacimy 5pln.

wplata

W tym albumie można zobaczyć jak taka wpłata wygląda w praktycie ALBUM: WPŁATA DO BANKOMATU

Poprosiliśmy o krótki komentarz Mateusza Kowalczyka Bitstar:

Po ostatnich przygodach z wypowiedzeniem umów z firmami oferującymi wpłaty natychmiastowe z których korzystała nie tylko nasza giełda zdecydowaliśmy się na rozwiązanie eliminujące pośredników. Dzięki umowie zawartej bezpośrednio z siecią Euronet środki zdeponowane w jednym z ponad 700 bankomatów zostają automatycznie zaksięgowane na naszym koncie na giełdzie. Aby zasilić konto konieczna jest weryfikacja użytkownika z poziomu giełdy która trwa kilkanaście minut oraz zarejestrowanie karty w dowolnym bankomacie Euronet. Dzięki takiemu rozwiązaniu praktycznie wyeliminowaliśmy ryzyko wyłączenia możliwości wpłat.

Jest to bardzo dobre posunięcie ze strony giełdy BitStar ponieważ znacznie ułatwia korzystanie z giełdy oraz włączenie istniejących bankomatów w cały proces bardzo działa na wyobraźnie. Wykorzystywanie istniejących rozwiązań jest prostsze oraz tańsze ponieważ istnieje cała infrastruktura, a z racji tego że Bitcoin jest całkowicie cyfrowy, zaadaptowanie bankomatów do jego obsługi jest tylko kwestią oprogramowania oraz rzecz jasna regulacji prawnych. Bardzo prawdopodobne, że za kilka lat banki wprowadzą możliwość otworzenia konta obsługującego waluty kryptograficzne, a masowa akceptacja stanie się faktem. Trzymamy kciuki i uważnie będziemy śledzić poczynania wszelkich projektów działających na naszym podwórku.

Zarejestruj się i wpłacaj pieniądze bezpośrednio na konto giełdy Bitstar! <-KLIK


magnrlogoMagnr: Konta oszczędnościowe oparte o blockchain

Total
0
Shares
2 comments
  1. literówka – do spekulacji oraz drobnym internetowych zakupów.

    ale to?
    “największym giełdą oraz kantorom”
    kto to kurcze pisał?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts