Bitcoin jest prawdziwym zwycięzcą Greckiego kryzysu.

Coraz bardziej realne bankructwo Grecji może być z powodzeniem wykorzystane jako podstawa do ruchów na giełdzie, lecz jest on jedną z lepszych rzeczy jakie przytrafiły się Bitcoinowi w ostatnim czasie.
Jakie mogą być następstwa bankructwa Grecji?
Przy obecnych doniesieniach niewypłacalność rządu w Atenach oraz opuszczenie stresy Euro jest coraz bardziej prawdopodobne. Jednak ten fakt nie martwi inwestorów którzy poszukują alternatyw na przetrzymywanie swoich środków. Wszyscy mamy w pamięci scenariusz jaki miał miejsce na cyprze gdzie rząd przejął znaczną część oszczędności swoich obywateli.

Bitcoin konsekwentnie zyskiwał na wartości w trakcie rozmów dotyczących przyszłości tego kraju. Ta wirtualna waluta która została zaprezentowana jako projekt open source prawie sześć lat temu zyskała prawie 10% wartości w ciągu kilku dni. Tylko w środę kurs wzrósł o 1.55% kub $3.86 i osiągnął wartość $254.76 by dobić do ponad $269 w poniedziałek.
Największy wpływ na cenę mieli mieszkańcy Grecji.

Joshua Scigala, CEO giełdy Vaultoro.com:

W tym tygodniu nasz serwis odnotował ponad 124% wzrost odwiedzin z greckich IP.

W przypadku wyjścia Grecji ze strefy Euro nie jest jasne jakiej waluty będzie używał ten kraj. Nie jest również wykluczone, że rząd przejmie kontrolę nad bankami i wszystkimi środkami w nich zdeponowanymi. Mogliśmy obserwować w mediach jak oblegane są bankomaty przez mieszkańców którzy wypłacali wszystkie swoje oszczędności w obawie przed utratą.

Wzmożony ruch w sieci Bitcoin można było również zaobserwować w Localbitcoins. Jest to aplikacja umożliwiająca handel bitcoinami bez żadnych pośredników. Kontaktujemy się bezpośrednio z zainteresowanymi i sprzedajemy lub kupujemy monety w ‘cztery oczy’ przelewając Bitcoiny z telefonu na telefon w zamian za gotówkę lub za pośrednictwem przelewu bankowego bezpośrednio na konto.
W Indiach, Rosji, Szwecji oraz Południowej Afryce odnotowano największy wolumen transakcji w historii.

INDIE
INDIE

 

ROSJA
ROSJA
SZWECJA
SZWECJA

 

POŁUDNIOWA AFRYKA
POŁUDNIOWA AFRYKA

Grexit niewątpliwie miał wpływ na cenę Bitcoin jednak jeszcze daleka droga do rekordowego poziomu $1000 który został osiągnięty pod koniec 2013 roku. Mimo takich ruchów, cena jest wciąż płaska w tym roku lecz biorąc pod uwagę wszystkie wydarzenia które mają miejsce w ekosystemie możemy być spokojni o przyszłość projektu. Wall street, banki oraz rządy zaczynają się na poważnie interesować tym fenomenem więc możemy mieć pewność że zabawa z ceną dopiero się zaczyna.

 


bankomat_euronet_6158296BITCOINY DOSTĘPNE W PONAD 700 BANKOMATACH EURONET

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Na czym zarabiają chińskie giełdy?

Praktycznie od początku działalności większości Chińskich giełd, pozostaje tajemnicą poliszynela w jaki sposób generują one zysk. Standardem jest w państwie środka, że platformy specjalizujące się w handlu kryptowalutami nie pobierają żadnych prowizji zarówno od transakcji jak i od wpłat i wypłat.