Sposób na wejście Bitcoin do mainstreamu

Niestabilność kursu niewątpliwie jest problemem lecz również jednym ze sposobów na wkroczenie Bitcoina do mainstreamu. Wahania kursu przyciągają spekulantów, traderów, fundusze inwestycyjne i każdego kto szuka sposobów na wzbogacenie się na różnicach kursowych.

Każdy, kto kupił Bitcoiny kilka lat temu twierdzi, że obecne wahania ceny nie mają znaczenia ponieważ technologia blockchain jaka stoi za całym projektem ma olbrzymi potencjał i zrewolucjonizuje świat, a w przeciągu pięciu lat jednostkowa cena BTC będzie oscylowała w okolicach $10.000 z racji ograniczonej podaży oraz konsekwentnie rosnącego popytu. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy. Nie jest łatwe patrząc na swoją inwestycje w Bitcoin kiedy jest warta pięć razy mniej niż w Listopadzie 2013 roku. Nie zapominajmy jednak, że Bitcoin w ostatnich 6 latach sprawdził się świetnie jako inwestycja i bardzo słabo jako waluta z racji swoich wahań kursu. Rozpowszechnienie się Bitcoina jako waluty wraz ze stabilizacją ceny jest sporym wyzwaniem i osiągnięcie tego celu nie będzie natychmiastowe.
[clear] Niestabilność kursu niewątpliwie jest problemem lecz również jednym ze sposobów na wkroczenie Bitcoina do mainstreamu. Wahania kursu przyciągają spekulantów, traderów, fundusze inwestycyjne i każdego kto szuka sposobów na wzbogacenie się na różnicach kursowych.

[clear] W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, banki odkryły świetną okazję w stworzeniu rynków wymiany walut obcych po upadku systemu Bretton Woods. Kursy notowały bardzo duże wahania i handel nimi był bardzo zyskowny. Dopiero po wprowadzeniu specjalistycznych narzędzi oraz systemów tradingowych ceny walut ustabilizowały się, a płynność tych rynków przyciągnęła nowych graczy.

BRETTON-articleLarge
Bretton Woods
[clear] W każdym rynku finansowym traderzy odgrywają olbrzymią rolę ponieważ kupują oraz sprzedają dane dobra w krótkim okresie czasu, aby wygenerować zysk niezależnie od kierunku wykresów obrazujących cenę. Taka aktywność wprowadza płynność na rynkach co oznacza, że ludzie którzy chcą sprzedać dane dobro szybko znajdują osoby chętne na kupno, a ci którzy chcą nabyć dane aktywa szybko znajdują sprzedawców.

[clear] Taka sama sytuacja ma obecnie miejsce na rynkach walut kryptograficznych. Im więcej ludzi jest zaangażowanych w sprzedaż oraz kupno tych aktywów nowego typu, tym więcej jest kupujących i sprzedających. Płynność rynku zwiększa się, a cena staje się bardziej stabilna i odporna na spekulacje. Należy również pamiętać, że traderzy decydują się na handel Bitcoin z racji na jego niestabilny kurs, a nie ze względy na rosnącą wartość. Zaprawieni w bojach gracze są w stanie wygenerować zysk w przypadku wahań ceny o 10-15% dziennie niezależnie czy cena ta będzie rosnąć czy spadać. Jeśli ich analizy oraz strategie okażą się prawidłowe i odpowiednio przewidzą zachowanie się ceny są w stanie z powodzeniem zarabiać na takich dziennych wahaniach. Jedyne czego potrzebują to profesjonalne, bezpieczne oraz transparentne platformy oraz serwisy tradingowe.

[clear] Zależność pomiędzy płynnością oraz woluminem transakcji jest dobrze znana w rynkach finansowych i zaczyna być również widoczna w przypadku walut kryptograficznych. Dzięki uzyskaniu odpowiedniej płynności Bitcoin stworzy prawdziwą sieć płatniczą oraz baze monetarną jaka jest konieczna do masowego użytkowania go jako waluty. Bez tego możemy zapomnieć o  efektywnym, tanim oraz szybkim sposobie globalnego przesyłania pieniędzy praktycznie natychmiastowo, 24 godziny na dobę oraz płacenia Bitcoinami za ziemniaki w swoim ulubionym warzywniaku.
[clear]

Biorąc pod uwagę szybkość oraz skalę w jakiej rozwija się cały ekosystem przy założeniu, że nie zostanie wykryty żaden błąd w oprogramowaniu i banki oraz rządy nie znajdą skutecznego sposobu na walkę z tym projektem, uważam że cena jednostkowa Bitcoin ustabilizuje się tak jak Euro czy Dolar w przeciągu 10 lat.

Total
0
Shares
1 comment
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts