DASHCUREX: nowa giełda

Bitcurex, najstarsza Polska giełda walut kryptograficznych powstała w 2012 roku ogłosiła dzisiaj otwarcie nowej platformy o nazwie Dashcurex

Bitcurex, najstarsza Polska giełda walut kryptograficznych powstała w 2012 roku ogłosiła dzisiaj otwarcie nowej platformy o nazwie Dashcurex. Dashcurex umożliwia kupno waluty DASH (dawniej darkcoin) za dolary oraz złotówki przez co eliminuje się wachania kursu Bitcoin przy wymianie. Działa ona na tym samym silniku co jej strarsza siostra i w prosty sposób możemy przenieść nasze konto pomiędzy giełdami.

dashcurex

Dlaczego akurat Dash? Jak możemy przeczytać w najnowszej notce prasowej:
[quote]Wierzymy, że jest to projekt o bardzo dużym potencjale: wnosi wiele nowatorskich rozwiązań, które mogą przyczynić się do rozwoju całego środowiska kryptowalut. Naszym zdaniem należy mu się odpowiedni rozgłos i wsparcie – również ze strony giełd, bez których trudno o spopularyzowanie tej waluty. Liczymy, że platforma, która stawia Dash na pierwszym miejscu, może w tym pomóc.[/quote] [clear]

Czym jest Dash?

[clear] wallet_new_testnet
Większemu gronu może być znany pod nazwą Darkcoin lecz w marcu ’15 zespół pracujący nad tym projektem zdecydował się na rebranding i tak powstał Dash. Jest to open sourceowa waluta peer-to-peer (p2p) która została zbudowana na oprogramowaniu Bitcoin jednak posiada dwuwarstwową sieć włączając w to Darksend. Znacznie podnosi to anonimowość transakcji oraz zostawia bardzo mało informacji. W przeciwieństwie do Bitcoin który publikuje oraz archiwizuje wszystkie transakcji w blockchain, Dash pozwala zachować anonimowość przez brak historii transakcji oraz uniemożliwienie publicznego sprawdzenia stanu portfela.
[clear] więcej o tej walucie możecie przeczytać w artykule: #altcoin1: DASH
[clear]

Opłaty kreują się na poziomie 0,5% przy obronie poniżej 8000DASH i 0,3% powyżej tego pułapu. Pełną tabelę opłat bankowych możemy znaleźć pod tym linkiem: https://dashcurex.com/page/fee
[clear] Bardo cieszy coraz prężniej rozwijający się ekosystem walut kryptograficznych i rozwiązania tworzone nie tylko pod Bitcoin, ale również pod inne projekty. Serwisy tego typu pozwolą na szybszą ekspansję alternatywnych protokołów płatności oraz uniezależni je od wahań ceny Bitcoina. Obecnie zakup zdecydowanej większości altcoinów możliwy jest tylko i wyłącznie za pomocą Bitcoin. Potencjalny inwestor zmuszony jest więc nabyć Bitcoin, przelać monety na giełdę oferującą takie rynki i dopiero nabyć interesujące go aktywa narażając się na zmianę wartości Bitcoin podczas całej operacji.

dashcurex.com

 


W ramach ciekawostki dodam, że z dniem dzisiejszym polska kopalnia COINMINE.PL posiada ponad 57% mocy obliczeniowej całej sieci DASH. Czyżby Polska aspirowała do lidera jeśli chodzi o uzywanie tej waluty?
1ecbdd6aabbd4f5d954031d37109

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

BitLicense: Nieudana próba kontroli Bitcoin

Po ponad roku spekulacji oraz przekłądania terminów, BitLicense opracowana przez New York State Department of Financial Services jest wreszcie gotowa. Jest to pierwszy tego rodzaju dokument na świecie i określa on wszelkie regulacje dotyczące firm Bitcoinowych mających swoją siedzibę w Nowym Yorku oraz firm obsługujących klientów z tego miasta.