25.08.2015 Halving w sieci Litecoin

25 sierpnia 2015 roku, w sieci Litecoin będzie miał miejsce halving, gdzie nagroda za wydobyty blok zmniejszy się z 50LTC do 25LTC. Jest to zmiana warta uwagi ponieważ od teraz będzie potrzeba dwa razy więcej mocy obliczeniowej, aby wydobyć taką samą liczbę litecoinów co może mieć pływ na wzost ceny.

Litecoin który nazywany jest “internetowym srebrem” to jedna z pierwszych innowacyjnych kryptowalut. Jako pierwsza wykorzystywała algorytm szyfrowania oparty na skrypcie. Jest to druga najpopularniejsza obecnie waluta pod względem kapitalizacji rynku i wciąż posiada sporą liczbę użytkowników mimo, że w porównaniu do innych walut nie jest tak szybko rozwijana.

[clear] [clear]

[clear] 25 sierpnia 2015 roku, w sieci Litecoin będzie miał miejsce halving, gdzie nagroda za wydobyty blok zmniejszy się z 50LTC do 25LTC. Jest to zmiana warta uwagi ponieważ od teraz będzie potrzeba dwa razy więcej mocy obliczeniowej, aby wydobyć taką samą liczbę litecoinów co może mieć pływ na wzost ceny.

[clear] Halving jest kolejnym krokiem milowym w historii tej waluty. Co każde 2,5 minuty które potrzebne jest na wygenerowanie bloku będzie pojawiała się połowa mniej monet niż dotychczas. W przeciwieństwie do walut FIAT, czyli walut których eminentem jest bank centralny danego państwa gdzie może być dodrukowana dowolna ilość nowych pieniędzy, Litecoin oraz inne waluty kryptograficzne trzymają się sztywnego scenariusza jęsli chodzi o podaż. W danych okresach czasu nagroda za jeden blok będzie dzielona na dwa, dzięki czemu zapewni się wolniejszą dystrybucję.
[clear]

W filmie poniżej wyjaśniony jest cały proces halvingu.

[clear] Pierwszy blok sieci Litecoin został wygenerowany 7 października 2011 roku, a oficjalną premierę na forum bitcointalk miał 23 października. Obecnie kapitalizacja rynku wynosi 113 milionów dolarów przy prawie 42 milionach litecoinów w obiegu.
[clear]

barketcap

[clear] Są różne zdania na temat tej waluty, ale jedno trzeba podkreślić. Litecoin przez 4 lata swojego istnienia mał mało kryzysowych momentów i trzymał swoją wartość. Można zauważyć zależność ceny LTC do BTC i w miarę regularne podążanie za ceną, ale Litecoin stale umacnia swoją pozycję i już niedługo cena Bitcoin może nie mieć na niego bezpośredniego wpływu.
[clear]

Na stronie litecoinblockhalf.com znajdziemy informacje ile zostało czasu do halvingu.

 

 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

Anglia liderem w adaptacji kryptowalut

Dokument opublikowany przez Angielski Departament ds. Nauki (UK Government Office for Science) zawiera najnowsze wyniki badań nad technologią rozproszonego rejestru, jaką jest blockchain. Rząd brytyjski wyróżnił osiem kroków do pełnej optymalizacji tego zagadnienia.