Bank Barclays akceptuje Bitcoin

Kolejny duży bank dostrzegł potencjał jaki niesie za sobą Bitcoin i zdecydował się na akceptowanie tej wirtualnej waluty. Do takich gigantów jak CITI, HSBC czy UBS dołącza teraz angielski bank Barclays.

 

Kolejny duży bank dostrzegł potencjał jaki niesie za sobą Bitcoin i zdecydował się na akceptowanie tej wirtualnej waluty. Do takich gigantów jak CITI, HSBC czy UBS dołącza teraz angielski bank Barclays. Bank ten w 1981 jako pierwszy zagraniczny bank wszedł na rynek amerykański, a pięć lat później Barclays jako pierwszy zagraniczny bank wszedł na Nowojorską i Tokijską Giełdę Papierów Wartościowych. W 2006 Barclays przejął Woolwich, jeden z największych banków brytyjskich zajmujących się pożyczkami mieszkaniowymi.Bank ogłosił, że jeszcze w tym roku umożliwi swoim klientom zasilanie organizacji charytatywnych używając Bitcoina za pośrednictwem jednej z giełd Bitcoinowych.
[clear]

Giełdą która będzie wprowadzała ten bank w środowisko Bitcoin jest Safello. Na początku tego roku został wybrany do prestiżowego programu Barclays Accelerator które zaowocowało komercyjnym partnerstwem pomiędzy Safello oraz Barclays. Powstała w 2013 roku firma wypracowała sobie pozycję ‚najlepszego kumpla banków’ poprzez zarejestrowanie się w Szwedzkim Departamencie Nadzoru Finansowego (Swedish Financial Supervisory Authority) oraz zacieśnieniu współpracy z jednym z czterech największych Szwedzkich banków. Od początku kładli nacisk na bezpieczeństwo oraz prostotę w rozwijaniu się w ekosystemie Bitcoin co teraz owocuje przez coraz większą liczbę instytucji finansowych badających technologię blockchain.

Jednak Barclays nie zamierza poprzestawać na dotacjach z wykorzystaniem tej wirtualnej waluty. Zdaje sobie sprawe w jak dużym stopniu może usprawnić infrastrukturę oraz obniżyć koszty przesyłu pieniędzy. Nad nowymi możliwościami dla Barclays pracują dwa laboratoria zatrudniające ponad 75 specjalistów mieszczące się w Londynie które badają technologię blockchain oraz szereg startupów zajmujących się szeroko pojętym FinTech.

[clear]

Bank zorganizował nawet miejsce we w Londynie w którym mogą pracować entuzjaści tej technologii. Startupy, środowiska naukowe czy rządowe mogą w jednym miejscu dzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz pracować nad nowymi funkcjami.
[clear] Taki ruch tylko potwierdza rosnące zainteresowanie banków oraz instytucji finansowych tą technologią. Dzięki blockchain można osiągnąć niespotykany wcześniej poziom zabezpieczenia, prędkości oraz kosztów transkacji finansowych na całym świecie. Bitcoina nie obowiązują żadne granice geopolityczne, działa on 24 godziny na dobę i jest do tego całkowicie transparentny. Banki zaczynają zauważać, że mogą tej wojny nie wygrać i zaczynają adaptować tę technologię, aby wciąż pozostać na rynku.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts